פרעה המודרני? הסמארטפון (צילום: רויטרס)
אונס בשידור חי.אילוסטרציה | צילום: רויטרס

מרינה לונינה בת ה-18 מאוהיו עלולה למצוא את עצמה בכלא לעשרות שנים, לאחר שהיא מואשמת בכך שבמקום לסייע לחברתה בת ה-17 בעת שנאנסה, בחרה לצלם את האירוע ולהעביר אותו בשידור חי דרך אפליקציית "פריסקופ". הצעירה מואשמת בדיוק באותם אישומים שבו מואשם האנס, ריימונד גייטס בן ה-29: חטיפה, אונס, תקיפה מינית ושידול מיני של קטינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מימי לא נתקלתי בתיק כזה", אמר התובע בתיק, רון או'בריין. לדבריו, הצעירות - חברות לספסל הלימודים בתיכון המקומי - פגשו לראשונה את גייטס בעת בילוי בקניון יום לפני התקיפה. הוא הציע כי ייפגשו למחרת בביתו, שם הצמיד את הנאנסת לרצפה והחל לאנוס אותה.

לונינה השתמשה ב"פריסקופ", אפליקציה לשידורים חיים בבעלות טוויטר, כדי לשדר את האירוע כולו. לדברי התובע, לונינה החלה בשידור בתקווה שהדבר יוביל להפסקת מעשיו של גייטס - אך במהרה החלה להתלהב מהפידבק החיובי שהתחילה לקבל באפליקציה. "הלייקים סחפו אותה", הסביר. חברה של לונינה ממדינה אחרת צפתה בשידור, ומיהרה לדווח לרשויות.

עורך הדין: "ניסתה לצבור ראיות"

עורך דינה של לונינה, שכופרת בהאשמות נגדה, טוען כי היא עצמה קורבן לגבר מבוגר שהשקה אותה לשוכרה. "אסור לשכוח שהיא תלמידת תיכון, ושהיא וחברתה הן בבירור קורבנות של ניצול", הצהיר. לונינה עצמה טוענת כי צילמה את האירוע על מנת שיהיו עדויות למקרה, ועורך דינה הוסיף כי מהסרטון ניתן לראות בבירור כי עשתה מאמץ ניכר לעצור את התקיפה.

מנגד, התובע טוען כי בעוד שב-10 השניות הראשונות של הסרטון בן 10 הדקות לונינה אכן מושכת ברגלה של הנאנסת - שלדבריו נשמעת לכל אורכו כשהיא צועקת "לא", "עצור" ו-"עזרו לי" - לא ברור כי אכן ניסתה לסייע. "רוב הזמן היא רק משדרת, מצחקקת וצוחקת", הוסיף. הוא אף ציין כי בשום שלב לא השתמשה לונינה בטלפון שלה על מנת להתקשר למשטרה.

אם תורשע, צפויה לונינה לעונש מאסר של לפחות 40 שנים. היא שוחררה בערבות של 125 אלף דולרים, בעוד שגייטס - הצפוי לעונש דומה וכופר אף הוא בהאשמות - נותר במעצר לאחר שהערבות שלו נקבעה על 300 אלף דולרים.