אחד המחבלים המתאבדים תועד ברגע הפיצוץ: בסרטון ממצלמות אבטחה בטרמינל של נמל התעופה בטורקיה נראה אחד המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגוע, בו נרצחו 36 בני אדם, רץ חמוש בנשק בטרמינל בסביבת נוסעים מבוהלים שנמלטים לכל עבר. הצילומים חושפים גם את גבורתו של איש אבטחה או שוטר מקומי שהתעמת עם המחבל וירה בו. המחבל נפל לרצפה - וכעבור שניות פוצץ את עצמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון ניתן לראות את המחבל, לבוש שחורים, מגיח בריצה ואנשים בורחים לכל הכיוונים. המחבל עובר בריצה את אחת החנויות, כשמאחורי הפינה עומד שוטר או איש אבטחה, שמזהה אותו ויורה בו מטווח של מטר או שניים.

המחבל נראה כשהוא נופל לקרקע ונשקו עף מידיו למרחק של כמה מטרים. השוטר עומד מעליו ואז ככל הנראה מבין שהוא נושא מטען חבלה וממהר לברוח.

המחבל נותר שכוב על רצפת הטרמינל במשך שניות ארוכות, ובשלב מסוים נראה מרים את ידו. לאחר מספר שניות מחריד פיצוץ עז את המבנה.

פיגוע נוסף בטורקיה (צילום: רויטרס)
פינוי הפצועים אמש | צילום: רויטרס

לפחות 36 הרוגים, 150 פצועים

אתמול בשעות הלילה שלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם בנמל התעופה, לאחר שפתחו באש לפני כן. לפחות 36 בני אדם נהרגו ו-150 נפצעו בדרגות פציעה שונות. ראש ממשלת טורקיה ובכירים במודיעין האמריקני הצהירו כי דאע"ש עומד מאחורי הפיגוע. ממשרד החוץ נמסר כי נערכות בדיקות האם ישנם נפגעים ישראלים, אולם בשלב זה אין אינדיקציה לכך.

נמל התעופה אתאטורק נסגר אמש לפעילות אך הבוקר חודשו הטיסות אליו וממנו באופן חלקי. חברת התעופה "טורקיש איירליינס" שמפעילה את הטיסות מנתב"ג לטורקיה החלה להוציא טיסות לנמל התעופה "סביחה" שבמדינה.