המחבל מצרפת בזמן שידור הרצח בפייסבוק (צילום: מתוך הטוויטר של העיתונאי דיויד ת'ומסון)
"המחבל שידר את הרצח בפייסבוק" | צילום: מתוך הטוויטר של העיתונאי דיויד ת'ומסון

"פיגוע מחריד על אדמת צרפת": הלילה (בין שני לשלישי) נדקר למוות שוטר סמוך לביתו שבפרבר ליד פריז. לאחד מכן התבצר הדוקר, לארוסי עבאללה  בן ה-25, בביתו של השוטר עם אשתו ובנו של הקורבן: כוח משטרה שפרץ לבית וחיסל את החשוד מצא את האישה ללא רוח חיים אך הילד בן ה-3 חולץ בשלום. מהחקירה עולה כי האיש תיעד את הרציחות והעביר אותם בשידור ישיר בעמוד הפייסבוק שלו - שנמחק במהרה מהרשת.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה ממשיכה לחקור את הרקע למעשה: דאע"ש לקח אחריות על הפיגוע, ונשיא צרפת קבע כי על פי ממצאי החקירה "ללא ספק מדובר בפיגוע טרור". על פי הדיווחים עבאללה בן ה-25 המתין לקצין המשטרה ז'אן-בפטיסט סלבאן בן ה-42 סמוך לביתו במגננוויל, סמוך לפריז. הוא דקר אותו תשע פעמים עד שמת. השכנים שראו את האירוע הזעיקו את המשטרה, וכשהשוטרים הגיעו הרוצח הודיע להם כי הוא מחזיק בבני ערובה - בת זוגתו של השוטר הבכיר. 

המחבל לארוסי עבאללה, ארכיון (צילום: טוויטר)
החשוד בביצוע הפיגוע | צילום: טוויטר

הרוצח סירב לנהל משא ונשבע אמונים לארגון דאע"ש: שכנים ועדי ראייה מסרו כי הם שמעו את התוקף צועק "אללה אכבר" לפני שפרצו אל הבית וחיסלו את המחבל. רעייתו של השוטר ג'סיקה נמצאה ללא רוח חיים והילד מת'יו חולץ בשלום, אם כי על פי הדיווחים הוא היה ב"הלם".

החוקרים שבדקו את תיעוד האירוע בפייסבוק סיפרו שהמחבל התלבט מה עליו לעשות עם הפעוט. במשטרת צרפת סיפרו כי עבאללה המתגורר בפרבר מאנט-לה-ג'ולי, נידון ב-2013 לשלוש שנות מאסר בגין עבירות טרור: מקורבים לו סיפרו כי עבר הקצנה בשנים האחרונות.

מבצע החילוץ נכשל. הזירה הלילה (צילום: SKY)
מבצע החילוץ נכשל. הזירה הלילה | צילום: SKY

מיד לאחר הרצח, פרסמה סוכנות הידיעות "אמאק", המקורבת לארגון הטרור דאע"ש כי הרוצח השתייך לארגון. על פי הדיווחים בצרפת, שני בני אדם נעצרו הבוקר בחשד למעורבות לרצח

"הכוחות המיוחדים הגיעו במהירות למקום והחלו במשא ומתן", אמר דובר משרד הפנים, פייר-הנרי ברנדט, במהלך תדרוך עיתונאים. "המו"מ לא הצליח, ולכן הוחלט על מתקפה. היו פיצוצים. המחיר הוא מחיר כבד, שוטר נרצח".

שידר את הרצח בפייסבוק. אבלה (צילום: טוויטר)
"החשוד נשבע אמונים לדאע"ש" | צילום: טוויטר

אם אכן מדובר בפעולה של דאע"ש, היא מתרחשת ממש מתחת לאפה של משטרת צרפת שנמצאת בימים אלה בכוננות גבוהה בעקבות משחקי היורו שנערכים במדינה.