מצרים מפסיקה את קשרי התעופה עם קטר (צילום: רויטרס)
ארכיון | צילום: רויטרס

נמצא המטוס המצרי שנעלם? מספר שעות לאחר שהחל צבא מצרים בחיפושים אחר הקופסא השחורה של טיסת 804 של חברת "איג'יפט-אייר" מפריז לקהיר שנעלמה, דיווח הצבא כי נמצאו שרידי המטוס בים. על פי הדיווח, התגלו השרידים כ-290 קילומטרים מחופי אלכסנדריה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום הודיע סגן יו"ר חברת התעופה כי הם חוזרים בהם מההודעה כי הדרישים שנמצאו סמוך לאי קרפטוס היווני שייכים למטוס הנעלם. "אנו חוזרים בנו מההודעה המוקדמת", אמר עאדל והוסיף, "מבדיקה שערכנו נמצא כי השרידים שאותרו אינם שייכים למטוס הנעלם". בשל כך, החיפושים אחר המטוס נמשכו, עד למציאת ההריסות על ידי הצבא המצרי. כמו כן דיווח הצבא כי נמצאו גם ציוד אישי ומזוודות של הנוסעים כשהן צפות במי הים התיכון.

מסלול הטיסה (צילום: חדשות 2)
מסלול המטוס המצרי שנעלם | צילום: חדשות 2הרשויות במצרים עדכנו כי בזמן היעלמותו היו על המטוס עשרה אנשי צוות ו-56 נוסעים בהם 30 אזרחים מצריים, 15 צרפתים, אזרח בלגי, אזרח כוויתי, אזרח סעודי, אזרח סודני, אזרח קנדי, אזרח אלג'יראי, אזרח פורטוגזי ואזרח מצ'אד. בין הנוסעים גם שני תינוקות וילד.

נשיא מצרים א-סיסי פרסם הודעה בה אמר כי הוא משתתף בצערן של המשפחות שאיבדו את יקיריהן. "אנו אבלים וכואבים את מותם של נוסעי טיסת 'איג'פט-אייר" שנהרגו בהתרסקות בים התיכון כשעשו את דרכם מפריז לקהיר", נמסר ממשרד הנשיא.

כיוון החקירה אליו פונות מצרים וצרפת הינו פיגוע טרור. לדברי ראש ממשלת מצרים, שריף איסמעיל, למרות שמוקדם מדי לקבוע מהי סיבת ההתרסקות, הסבירות שהמטוס התרסק בשל פיצוץ בתא הנוסעים הוא גבוה יותר מתקלה טכנית. צרפת ויוון שלחו ספינות לסייע במאמצי החיפוש ובריטניה העמידה לרשות מצרים שני מטוסי חיפוש. גם ארה"ב הציעה את עזרתה אך טרם שלחה צוותי חיפוש לאזור.

למרות ההערכות, גורמים אמריקניים אינם ממהרים לקבוע כי הסיבה להתרסקות המטוס, שהמריא מפריז לכיוון קהיר, הינה פיצוץ. על פי סוכנות הידיעות רויטרס, מספר גורמים מסוכנויות שונות בארה"ב אמרו כי בדיקת תצלומי הלוויין לא הניבה עד כה שום סימנים של פיצוץ בטיסת איג'יפט-אייר. יחד עם זאת דאגו להדגיש כי ארצות הברית לא שללה אף סיבה להתרסקות.