100 המשפיעים של "טיים" - מי בפנים? (צילום: רויטרס)
אדל, ארדואן וקרי | צילום: רויטרס

אין נציגות ישראלית ברשימת המשפיעים ביותר בעולם: היום (חמישי) התפרסמה הרשימה השנתית של המגזין היוקרתי "טיים". הפעם, בניגוד לשנה שעברה, ראש הממשלה בנימין נתניהו לא נכלל באגף המנהיגים של הרשימה - אליו הצטרפו "כוכבים" צעירים ומבטיחים. גם שמותיהם של ענקי הטכנולוגיה ושל ספורטאים ואמנים רבים נכללו בפרסום של המגזין.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא האמריקני אובמה וקוראי התיגר המרכזיים על כסאו - הילרי קלינטון, ברני סנדרס, טד קרוז וכמובן דונלד טראמפ - נכללים ברשימה, שכוללת גם אישי תרבות רבים - רובם מארצות הברית. נתניהו, שב-2012 הוכרז כ"ביבי קינג" על ידי המגזין, יכול אולי להתנחם בכך שאחד הכוכבים של הרשימה מ-2015 - שר החוץ האירני זריף - נדחק גם הוא מהדירוג.

מעכב ההיתר למשחקים, נתניהו (צילום: רויטרס)
לא ברשימה. נתניהו | צילום: רויטרס

גם השנה הרשימה חולקה לחמישה תחומים: אמנים, ענקים (טיטאנים), מנהיגים, אייקונים וחלוצים. רשימת המנהיגים כוללת מספר שמות צפויים לצד אובמה: ארדואן, פוטין, מרקל, הולנד וגם קים ג'ונג און – בעוד מספר מנהיגים אחרים, בהם נתניהו, הנשיא ההודי נהנדרה מודי, הרפובליקני ג'ב בוש ומנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מרין לה פן - לא נכללו הפעם.

לעומתם, ראש ממשלת קנדה הטרי ג'סטין טרודו, שפעל רבות לשילוב נשים ומיעוטים בממשלתו, מופיע ברשימה – לצד הנשיא הארגנטינאי מאקרי, שמונה לאחרונה.

"פורצת דרך". ג'נר (צילום: טוויטר)
"פורצת דרך". ג'נר | צילום: טוויטר

בחלקים האמנותיים יותר של הרשימה מופיעים אדל, לאונרדו די קפריו, האצן יוסיין בולט, ניקי מינאז', השחקניות ג'וליה לואי-דרייפוס, מליסה מקארת'י ושרליז ת'רון והשחקנים אוסקר אייזאק ואידריס אלבה.

ברשימת הענקים (טיטאנים) מופיעים כמובן המנהלים של פייסבוק ואפל, מארק צוקרברג (עם אשתו פריסילה צ'אן) וטים קוק – אבל גם האפיפיור פרנציסקוס וכדורסלן העל סטף קרי, זוכה פרס השחקן המצטיין של ליגת ה-NBA. גם קייטלין ג'נר, הטרנסג'נדרית פורצת הדרך, מופיעה בקטגוריית ה"חלוצים" ואנשי המגזין שיבחו את תרומתה וחשיבותה החברתית.