אישום: ניסו להצטרף לדאע"ש בסוריה (צילום: רויטרס, חדשות)
ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

גורמי מודיעין בעירק מעריכים כי פעילי ארגון הטרור דאע"ש השוהים בשבדיה מתכננים לבצע פיגועים בזמן תחרות האירוויזיון שתתקיים בבירת שבדיה בחודש הבא. הפעילים החשודים עדיין לא נתפסו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

השבוע דווח בתקשורת השבדית כי שירות הביטחון של המדינה קיבל דיווח מגורמי מודיעין בעירק על הימצאותם של שבעה או שמונה פעילים המשתייכים לארגון המדינה האסלאמית בשטוקהולם.

על פי הדיווחים בשבדיה, אנשי שירות הביטחון השבדי נסעו לעירק במטרה לאסוף עוד מידע על החשודים. בשירות הביטחון לא פירטו על צעדי החקירה, אך אמרו בתגובה לפרסומים כי הם נוקטים בכל הצעדים הדרושים.

אתמול עצרה המשטרה האיטלקית חשודים המשתייכים לארגון המדינה האסלאמית, בחשד שתכננו לבצע פיגועים במספר אתרים בבירה רומא, בהם קריית הוותיקן ושגרירות ישראל.

שניים מחברי החוליה ברומא (צילום: רוירטס)
שניים מחברי החוליה ברומא | צילום: רוירטס

החוליה החשודה בביצוע הפיגועים מורכבת משישה חשודים: ארבעה מהם, ממוצא מרוקאי, נעצרו היום ואילו השניים האחרים, גבר ממוצא מרוקאי ואשתו האיטלקייה, עזבו את איטליה בשנה שעברה, הגיעו לעירק ולסוריה - ועדיין מסתובבים חופשי.

הקלטות שיחות טלפון של שלושה מהחשודים הובילו למעצרם, זאת לאחר שבשיחות אלה עלתה האפשרות לבצע פיגועים באתר הקדוש ביותר לקתולים ובשגרירות הישראלית בבירה האיטלקית. "אני נשבע שאצא למתקפה נגדם בוותיקן", נשמע אחד החשודים אומר לחברו בשיחת הטלפון שהגיעה לידי המשטרה. בשיחה אחרת עם חשוד אחר בהשתייכות לחוליית הטרור, אותו אדם נשמע אומר שהוא מעוניין לפגוע גם בשגרירות הישראלית ברומא - וכי לצורך כך, יצר קשר עם אדם ממוצא אלבני, על מנת להשיג נשק.