רגע לפני שייגזר דינו באשמת רצח חברתו, האצן הנודע מסיר את הכפפות - ואת הלהבים: אוסקר פיסטוריוס, שהואשם ברצח חברתו ריבה סטינקאמפ, נשבר היום (רביעי) שוב בפני בית המשפט בדרום אפריקה - כשהגיע לדיון בשלב הטיעונים לעונש הצפוי להיגזר עליו. האצן פרץ בבכי - ובחר להמחיש לשופטת איך נראים חייו כאדם קטוע רגליים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שסניגורו של פיסטוריוס שב וטען כי הוא פתח באש לעבר דלת השירותים כיוון שחשב שמאחוריה נמצא פורץ שחדר לביתו, הוא פינה את הבמה לאצן עצמו - וביקש ממנו להדגים לבית המשפט כמה קשה היה לו לוודא מי עומד מאחורי הדלת, כשהוא לא עם הרגליים התותבות שלו.

פסטוריוס וריבה סטינקאמפ (צילום: AP)
פיסטוריוס וסטינקאמפ | צילום: AP

פיסטוריוס עשה כדבריו - ניגש למרכז האולם, והסיר את הלהבים שמשמשים כרגליים עבורו. האצן הנודע, שעד לפני כמה שנים היה בפסגת עולם האתלטיקה והגיע עד לספסל הנאשמים כרוצח מורשע, הדגים כמה קשה לו ללכת ללא הלהבים, זאת בזמן שפניו העידו שהוא נמצא גם במצוקה נפשית גדולה.

פיסטוריוס יישלח ל-15 שנים בכלא?

עוד במהלך הדיון, שמע פיסטוריוס את דברי בת דודתה של חברתו, שטענה שסטינקאמפ מעולם לא אהבה את פיסטוריוס, אלא רק חיבבה אותו וש"היה לו מקום חם אצלה". עוד סיפרה קרובת המשפחה של החברה שמתה כתוצאה מירי לפני 3 שנים, כי חיי המשפחה נהרסו מאז שנהרגה: "אף פעם לא נצליח לחזור לחיים רגילים", אמרה והבהירה שפיסטוריוס אף פעם לא התנצל על המעשה.

ככל הנראה שעונשו של פיסטוריוס יינתן בשבוע הבא - זאת לאחר שפסיכולוג העיד שפיסטוריוס הפך לאדם שבור פיזית ונפשית ולאחר שנשמעו דבריו הקשים של אביה של סטינקאמפ שדרש מבית המשפט שישלם על מעשיו.

פיסטוריוס ניסה להתאבד? (צילום: רויטרס)
ממסלולי הריצה - לספסל הנאשמים | צילום: רויטרס

השופטת ת'וקוזיל, שקיבלה שבחים על ניהול הסבב האחרון של משפט פיסטוריוס, שוקלת עכשיו את העונש - זאת לאחרי שבית המשפט הדרום אפריקני לערעורים דחה הרשעה בהריגה וקבע כי פיסטוריוס מואשם ברצח. האצן הנודע עלול להישלח ל-15 שנים מאחורי הסורגים באשמת רצח חברתו.