פרט נוסף מעברו של הרוצח במועדון בארה"ב נחשף: רשת "סקיי ניוז" הבריטית מפרסמת תיעוד יוצא דופן של המחבל עומאר מטין, שירה למוות ב-49 בני אדם במועדון ה-Pulse באורלנדו. מדובר בסרטון שצולם לפני כשש שנים, בשעה שמטין הועסק בחברת נפט מקומית בתור מאבטח. כבר אז הוא מתח ביקורת חריפה על מעסיקיו ועל החברה האמריקנית.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש כאן אנשים אבל הם מפוזרים בשטח", אמר מטין לצלם שתיעד את השתלשלות האירועים לאחר דליפת הנפט של חברת BP במפרץ מקסיקו. "אין עם מי לדבר, עם איזה אחראי, אף אחד לא שם קצוץ. כולם רק רוצים שישלמו להם".

מטין הוסיף: "הם מקווים שייצא עוד נפט ושעוד אנשים יתלוננו כדי שתהיה להם עבודה, כי כשיתחילו לפטר פה אנשים זה יעשה להם בלאגן. הם רוצים שיקרו עוד אסונות כי ככה הם מרוויחים כסף. הכל בשביל כסף". הצילום הופיע בסרט הדוקומנטרי עטור הפרסים "The Big Fix" שיצא לאקרנים ב-2012.

עומר מטין היורה מאורלנדו (צילום: עצמי)
הרוצח עומאר מטין | צילום: עצמי

במקביל, נמשכת חקירת הפיגוע ונבדק מי סייע למטין לממש את כוונותיו הרצחניות. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי אשתו של המחבל ידעה על תוכניותיו לבצע פיגוע על אדמת ארצות הברית: את הדברים אמרה בחקירתה ב-FBI ועל פי הערכות בארצות הברית, היא עלולה לעמוד לדין בגין סיוע לרצח ההמוני. מקור במערכת אכיפת החוק אמר כי חבר מושבעים יתכנס על מנת לקבוע האם ניתן להוכיח את אשמת אשתו, נור סלמן: "נדמה שהיה לה ידע על המתרחש".

הסנאטור אנגוס קינג אמר בתדרוך כי ייתכן שבידי האישה יש מידע חיוני לחקירה. מקורביה של האישה סיפרו כשהיא הוכתה בהלם והחלה לבכות כשנודע לה על הירי.