"לזרז ההליכים". קמרון ושולץ (צילום: רויטרס)
"לזרז ההליכים". קמרון ושולץ | צילום: רויטרס

"בריטניה בחרה לצאת - עליה לעשות זאת במהרה": ראשי האיחוד האירופי אמנם הביעו היום (שישי) צער על החלטת הממלכה המאוחדת לעזוב את הארגון בן 28 החברות, אלא שהם גם מותחים ביקורת על החלטתו של ראש הממשלה הבריטי המתפטר לדחות את ההליך עד לאוקטובר.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ, מתרה בבריטים לצאת מן האיחוד במהרה - ומבקר את החלטתו של דייויד קמרון להפעיל את סעיף ההתנתקות מהאיחוד רק עם פרישתו: "חוסר ודאות זו התחושה ההפוכה למה שאנחנו זקוקים לו כעת. יבשת שלמה לא יכולה להילקח כבת ערובה בגלל מאבקים פנימיים במפלגתו".

מחאה נגד מדיניות הפליטים (צילום: רויטרס)
שלום לאיחוד האירופי | צילום: רויטרס"התחלת התהליך היא לא רק בידיה של ממשלת בריטניה", הוסיף שולץ, "לא בטוח שקביעתו להמתין עד אוקטובר תהיה המילה האחרונה ועלינו לפעול כדי לזרז את התהליך הזה".

לדבריו הצטרף נשיא המועצה האירופית, דונלד טוסק, שאמר שבשבוע הבא ייפגשו נציגי 27 המדינות הנותרות באיחוד שידונו בהשלכות ההחלטה: "זה רגע היסטורי, אבל אין כל סיבה להיסטריה".

ישיר: טקס החלפת ראש הממשלה בבריטניה (צילום: רויטרס, חדשות)
מוביל מחנה העזיבה. ג'ונסון | צילום: רויטרס, חדשותראש עיריית לונדון לשעבר שהתייצב בראש מחנה התומכים בעזיבת בריטניה את האיחוד, בוריס ג'ונסון - ומי שמוזכר כיורשו של קמרון בראשות הממשלה, אמר שיש להתחיל בהכנות ליציאתה של מדינתו מהארגון מהר ככל הניתן - זאת לאחר שהפכה למדינה הראשונה שבחרה לצאת ממנו.