יישלחו לכלא בגלל ספר של ד"ר סוס?
יישלחו לכלא בגלל ספר של ד"ר סוס? | צילום:

אם איבדתם ספר לאחרונה, כדאי שתכירו את הסיפור הזה: קטי ומלווי דורן, בני זוג ממישיגן, עומדים בפני מאסר של שלושה חודשים בפועל וקנס כספי של 5,000 דולרים - והכל בגלל ספר של ד"ר סוס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשנתיים שאל בנם את הספר המדובר כדי לתת אותו לנכדם של קטי ומלווין, אך הספר אבד ולא הוחזר מאז לספרייה. שנה לאחר מכן אבד לבני הזוג עותק של הספר "נבואת האפיפיורים", שגם הוא לא הוחזר בזמן. "אני לא מסוגלת לעכל כניסה לכלא בגין אירוע כזה, אבל אין ספק שאיאבק - כי אני לא אשמה", קבלה קטי על הכוונה לשלוח אותה לבית הסוהר.

אלא שטענתה של קטי מוטלת בספק. בדצמבר אשתקד קיבל הזוג מכתב בו הספרייה דורשת להשיב את הספר או לספק לספריה עותק חלופי, ולשלם קנס נמוך בהרבה. אם לא, נכתב כי ייתכן ויואשמו בעבירה על החוק. בינואר מצאו בני הזוג את העותק האבוד של "נבואת האפיפיורים" והתכוונו להחזירו, אך הספר של ד"ר סוס טרם נמצא. בני הזוג החליטו להזמין עותק חלופי של אחד מספריו ולשלם בעדו, אך סירבו להוסיף לכך קנס שטפח ל-200 דולרים - ויועד כבר למחלקת הפשיעה המקומית, במקום לספרייה.

סכנת המאסר עוד מרחפת באוויר, למרות שעדיין לא התקבלה החלטה סופית בעניינם של בני זוג. המסקנה שלהם בעקבות האירועים חד משמעית - ולא, הם לא מתכוונים למציאת דרכים טובות יותר לשמור על נכסי ציבור: שניהם החליטו כי לעולם לא ישאלו שוב ספרים מספרייה ציבורית, ואפילו לא יבקרו באחת כזו. הודאה במעשה, לעומת זאת, מבוששת לבוא.