מחאת ענק נגד טראמפ הובילה לעימותים ולעצורים: אחרי שהפך באופן רשמי למועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב וזכה במספר הצירים הדרוש על מנת לזכות במינוי, דונלד טראמפ שוב מושך אליו אש ומלבה יצרים של רבים בציבור האמריקני.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

הלילה נערכה בסן דייגו שבקליפורניה, העיר הסמוכה לגבול ארה"ב-מקסיקו, אחת ההפגנות הגדולות ביותר שהתארגנו נגד טראמפ בהשתתפות כאלף מתנגדים לו שהחלו לערוך צעדה נגדו ונגד מסריו הקוראים לבנות חומה שתמנע כניסת מהגרים ממקסיקו לתחומי ארה"ב.

מוחים שניסו לפרוץ את המחסום נעצרו (צילום: רויטרס)
מוחים שניסו לפרוץ את המחסום נעצרו | צילום: רויטרס


המפגינים הגיעו לעיר, הידועה באוכלוסייה המעורבת של אמריקאים והיספניים שחיים בה, במהלך כנס בחירות של טראמפ שנערך בה - ומחו מחוץ לאולם בו נשא את דבריו. הם נופפו בדגלי ארה"ב ומקסיקו, קראו בקולי קולות נגד טראמפ ומדיניותו הקשוחה - ואף שרפו את שלטי הקמפיין שלו.

מפגינים נגד טראמפ (צילום: רויטרס)
שלטי הקמפיין של טראמפ הוצתו | צילום: רויטרסהמוחים התייצבו במקום כנגד מפגן תמיכה במועמד הרפובליקני שנערך בעיר, זאת כשכוחות גדולים של משטרה חוצצים בין המפגינים. בשלב מסוים, החלו המוחים לנסות ולפרוץ את המחסום שהציבו השוטרים - והחלו להתעמת עמם. כתוצאה מהעימותים, נעצרו 35 מהם.

המאבק האחרון לפני נובמבר: קליפורניה

זו לא הפעם הראשונה בה מתקיימת מחאה נגד טראמפ בקליפורניה, המדינה שמכילה את המספר הגדול ביותר של מהגרים היספניים בארה"ב - זאת במחאה על מדיניות ההגירה הקשוחה עליה הכריז, במסגרתה מתכוון טראמפ לבנות חומה גדולה ולהדק את אמצעי הפיקוח בגבול, על מנת למנוע ממהגרים בלתי חוקיים להיכנס לשטח ארה"ב. 

"איימה לפרסם רומן עם טראמפ" (צילום: רויטרס)
מחולל סערה - כרגיל. טראמפ | צילום: רויטרס

במקביל למאבק זה, נשואות עיניהם של האמריקנים לקליפורניה, כיוון שבעוד כשבוע יתקיימו בה הפריימריז האחרונים והמכריעים - אלא שהם יהיו מכריעים בעיקר עבור הדמוקרטים, שם עדיין נושף ברני סנדרס בעורפה של המועמדת המובילה לרוץ מול טראמפ בבחירות הכלליות לתפקיד נשיא ארה"ב, הילרי קלינטון.

עדיין מתעמתים. קלינטון וסנדרס (צילום: רויטרס)
עדיין מתעמתים. קלינטון וסנדרס | צילום: רויטרס

סקר חדש שהתקיים במדינה זו, שמחלקת את הכי הרבה צירים, גילה כי בין השניים צפוי מירוץ צמוד במיוחד - וזוהי בשורה קשה לקלינטון, שקיוותה לזכות במדינה זו בקלות ולהבטיח את מועמדותה לנשיאות.