בני משפחותיהם של מטיילים ישראלים השוהים בנפאל ממתינים בקוצר רוח לשובם של בניהם הביתה. בשלב זה נותרו כ-100 ישראלים שעדיין מוגדרים על ידי משרד החוץ כמנותקי קשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, מנסים התרמילאים שנמצאים בקטמנדו לשמור על שגרת החיים. אנשי חב"ד שאירחו אותם בביתם שבבירת נפאל תיעדו אותם במהלך ארוחת הבוקר - כדרישת שלום למשפחות המודאגות.

כ-90 חיילים ואנשי צוות ממשלחת הסיוע של צה"ל המריאו הבוקר לנפאל באמצעות מטוס השמשון. מדובר בחלק הראשון של המשלחת שעושה את דרכה לנפאל, שצפויה להחזיר את הישראלים שנתקעו במדינה בחזרה לארץ.

630120 (צילום: חדשות 2)
משלחת צה"ל טרם ההמראה | צילום: חדשות 2

בלילה נחתו בישראל 3 תינוקות פגים, הוריהם ומטייל ישראלי שנפצע - עם שובו של מטוס חיל האוויר שנשלח לחלצם מהמדינה מוכת האסון. כל המחולצים הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע במצב טוב.

"שעות ארוכות ללא אוכל"

עדנה לנצט, שבנה עמרי הגיע עם הנכד מנפאל, סיפרה על הרגעים מורטי העצבים שעברו על בני המשפחה מאז הורגש רעש האדמה. "עברו עלינו ימים ושעות נוראיים", ציינה לנצט. "שני לילות לפחות לא ישנתי. בליתי את הלילות בבכי, אבל בשעה טובה הם פה ואני מאושרת".

עשרות אלפים נותרו ללא קורת גג (צילום: דפנה אטינג)
ההריסות בקטמנדו | צילום: דפנה אטינג

הסבתא סיפרה כי מצבו של התינוק תקין וכי הוא נבדק בבית החולים סורוקה. "הם בילו שעות רבות בחוץ ברגע שהייתה רעידת האדמה", אמרה לנצט. "היו שעות ארוכות ללא אוכל, מים, בגדים להחלפה, במזג אוויר נוראי. התינוקות היו חשופים למזג האוויר ההפכפך".