בשורה לוחלי הלב (צילום: פלאש 90 יעקב נעמי)
מה עוד נאמר בחדרי הטיפולים? אילוסטרציה | צילום: פלאש 90 יעקב נעמי

רכילות על שולחן הניתוחים: תושב מדינת וירג'יניה בארה"ב שהקליט את ההתנהלות בחדר הניתוח שבו טופל, נדהם לאחר מכן לשמוע את הצוות הרפואי לועג לו לאורך ההליך הפולשני שביצעו בו. מהר מאוד זה הפך לתביעת פיצויים ענקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שנכנס לבדיקת הקולונוסקופיה שנקבעה לו הפעיל האיש את פונקציית ההקלטה במכשיר הטלפון הנייד שלו, כדי שיוכל לשמוע לאחר מכן את הנחיות הרופא במהלך הטיפול המבוצע תחת הרדמה מלאה.

כשניגן את ההקלטה לאחר מכן בשעה שנסע חזרה לביתו, הופתע האיש לשמוע את כל חברי הצוות הרפואי שטיפלו כשהם לועגים לו באכזריות בזמן ששכב לפניהם עירום ומורדם.

"רוצה להכניס לך אגרוף בפרצוף"

"אני רוצה להכניס לך אגרוף בפרצוף ולגרום לך להיות קצת יותר גבר", נשמעה אחת המרדימות שמאוחר יותר אף הזהירה את עמיתתה שלא לגעת בפריחה שעל גופו. "שלא תחטפי עגבת ביד או משהו, למרות שזו בטח בעיה של שחפת בפין שלו אז אני מאמינה שתהיי בסדר".

רופא אחר שהיה בחדר ביקש גם הוא להרגיע את האחות המתלמדת כשאמר לה "כל עוד זה לא אבולה את תהיי בסדר". בהמשך ההקלטה שמע האיש את חברי הצוות מסכמים ביניהם כיצד להימנע ממפגש חוזר עמו, כשלצורך העניין הנחו את אחד המתלמדים לשקר בתיעוד הדיאגנוזה ולשנות את האבחנה בתיק הרפואי שלו.

בעקבות הדברים ששמע החליט האיש להגיש תביעה נגד חברי הצוות בגין לשון הרע ורשלנות רפואית בסך שני מיליון דולר. בית המשפט החליט לקבל את התביעה באופן חלקי, לאחר שפסק לטובת התובע סכום של חצי מיליון דולר. "שלב ההגנה כמעט ולא התקיים, משום שהכל היה מוקלט", סיפר אחד המושבעים במשפט. "התובע אומנם זכה בפיצוי בהיקף של חצי מיליון דולר, אבל היה מעט מאוכזב שלא קיבל את הסכום שדרש".