אלפי מסמכים הודלפו
אלפי מסמכים הודלפו | צילום: רויטרס

מספר חודשים אחרי מתקפת הסייבר הגדולה נגד חברת סוני, אתמול (חמישי) הודלפו מסמכים של החברה לרשת על ידי אתר ויקיליקס, מסמכים העלולים לחשוף פרטים על עברה הפחות זוהר של החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המידע הוא חדשותי ונמצא במרכזו של קונפליקט גאו-פוליטי", הסביר מייסד ויקיליקס. "מקומו של המידע הוא במרחב הציבורי וויקיליקס ידאגו ששם הם יישארו". בעקבות ההדלפה, נפתחה לציבור הרחב גישה ליותר מ-30 אלף מסמכים ולכמעט 200 אלף מיילים שנשלחו על ידי החברה או אליה.

בסוני גינו בחומרה את ההדלפה וניסו לסתור את טענות האתר כי המסמכים הם עניין הציבור הרחב. "מדובר במעשה פלילי ומרושע", כך נמסר מהחברה. "מארגני מתקפת הסייבר השתמשו בחומר גנוב על מנת לנסות ולפגוע בחבריה ובעובדיה וכעת אתר ויקיליקס מנסה לנצל זאת. אנחנו חולקים על דעתם כי מקומו של מידע זה הוא במרחב הציבורי ונמשיך להאבק על פרטיות החברה ו-6,000 עובדיה".

במהלך מתקפת הסייבר על סוני שהגיעה על רקע הסכסוך בינה לבין ממשלת צפון קוריאה על שחרורו של הסרט "ריאיון סוף", נחשפו אימיילים פרטיים של בכירי החברה בהם הערות על דמויות בולטות בתעשייה ואף על דמויות בכירות כמו הנשיא אובמה. כמו כן הודלפו נתונים חסויים, ביניהם מספרי הביטוח הלאומי של כל עובדי החברה, בעבר ובהווה ושל שחקניה.