זהירות, מישהו גונב חפצים מהמזוודות: כל נוסע שמגיע לנמל התעופה, מניח את תיקיו על המסוע ונפרד מהם לשלום, מצפה כמובן לקבל את המזוודות כשכל מה שארז נותר שלם. אלא שלנוסעים יש כעת דאגות חדשות: שכל החפצים שהביאו איתם לנסיעה בכלל יישארו בידיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת CNN חושפת היום תמונות מטרידות במיוחד של עובדים מפשפשים במזוודות של נוסעים בנמל התעופה של מיאמי - ולא רק הם. גם אנשי ביטחון נצפו מחטטים ומחפשים אחר חפצים בעלי ערך שהם חשבו שכדאי לגנוב.  

העובדים תועדו על ידי מצלמה נסתרת שמשטרת מיאמי הציבה, במסגרת חקירה מתמשכת בעקבות דיווחים על גניבות על ידי עובדי נמל התעופה בעיר. אבל הגניבות האלה לא מתרחשות רק במיאמי. הרשת מדווחת על 30,621 תביעות שהוגשו על אובדן חפצי ערך של נוסעים בין השנים 2010 עד 2014. שווי אובדן הרכוש מגיע 2.5 מיליון דולרים.

נמל התעופה הבינלאומי שבו נרשמו הכי הרבה גניבות מטען הוא נמל התעופה קנדי בניו יורק. אחריו ניצב נמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס וזה של אורלנדו.

בשנת 2013, חברת אל על הישראלית הציבה מצלמה נסתרת בחדר שמירת חפצים, מצלמה שתיעדה את פועלי המטען גונבים פריטים מנוסעי טיסות לישראל, בהם שעונים, טלפונים חכמים, מצלמות, טבעות זהב ומזומנים. שישה עובדים נעצרו בעקבות חשיפת המצלמה של אל על.