ברוך הבא לעולם: חוקרים ימיים בקליפורניה שבארה"ב שוברים את הראש בימים האחרונים ומנסים למצוא שם לתגלית החדשה שלהם – זן חדש של תמנון, עם "עיני כלבלב" מחייכות. בשלב ראשוני זכה התמנון הוורדרד לכינוי "התמנון החמוד", וייתכן כי גם השם הרשמי ישקף את מידת ההתפעלות מהזן המיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הזן החדש נמצא במכון המחקר במונטריי שבקליפורניה: רשת פרושה בין רגליו והקוטר שלו הוא כ-17 סנטימטרים. על ראשו של התמנון נמצאים זימים הנראים כמו כנפיים. הביולוגית הימית סטפני בוש אמרה כי כרגע השם המדעי שנשקל הוא "אופיסטותוסיס אדורביליס", מלשון "מקסים".

בשלב זה לא ידוע רבות על הזן המיוחד, אך החוקרים זיהו כי שמונה רגליו מחוברות במעין מטריה והוא פורש את רגליו כמו מצנח. במכון המחקר טוענים כי זנים דומים לתמנון העניקו השראה לתמנון הוורוד "פרל" בסרט המפורסם "מוצאים את נמו".

על פי ההערכות, מדובר בתמנון החי לרוב בעומק רב – כ-450 מטרים מתחת לפני הים – ונזקק לאור שמש מועט במיוחד. באקווריום המיוחד שהוכן במכון המחקר עבור התמנון ניסו לשחזר את תנאי הקור והחשיכה האופייניים לתמנון. על פי ההערכות, הביצים שיטיל התמנון יכולות להחזיק שלוש שנים לפני שצאצאים חדשים ישריצו.