ימים ספורים לאחר הגשמים וההצפות שגרמו לבריחה המונית של בעלי חיים מסוכנים מגן החיות בטביליסי בירת גיאורגיה, הודיעו הבוקר (רביעי) גורמים רשמיים במדינה כי אחד הטיגריסים שנמלט גרם למותו של אדם ולפציעתו של אדם נוסף במרכז העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הידיעה, שכבר גורמת לבהלה רבה ברחבי הבירה, מגיעה יממה בלבד לאחר שהרשויות טענו כי הצליחו ללכוד או לחסל את החיות שנמלטו. לאחר התקיפה הקטלנית הצליח הטיגריס הלבן להימלט מהמקום. כעבור שעות ספורות ולאחר שכוחות משטרה רבים נפרשו בעיר הוא אותר במחסן נטוש שם חוסל.

תושבים נאבקים בחיות, השבוע (צילום: רוייטרס)
תושבים נאבקים בחיות, השבוע | צילום: רוייטרס

ברשתות החברתיות דיווחו תושבים מקומיים כי רבים מהם מסתגרים בבתיהם מחשש לפגיעה נוספת. עיתונאים גיאורגים סיפרו כי ברחבי הבירה התעורר זעם על הרשויות שטענו כי אף חיה לא נותרה בחיים. התושבים טוענים כי אילו היו מודעים לכך שחיות הטרף עדיין מסתובבות חופשיות, ניתן היה למנוע את האסון.

"זו נראית כמו פאשלה גדולה של הרשויות", צייצה נטליה אנטלאווה, עיתונאית גיאורגית, זמן קצר לאחר ההודעה על מותו של האיש. "בגן החיות הודיעו אתמול שהנמרים, הדובים והפנתרים עדיין נעדרים בעוד הממשלה טענה שכולם נמצאו".

טבליסי, השבוע (צילום: רוויטרס)
טבליסי, השבוע | צילום: רוויטרס

לפני יומיים שלחה ישראל משלחת של וטרינרים על מנת לסייע למדינה שנקלעה לאסון, משלחת שבה נמצאים ד"ר יגאל הורוביץ, וטרינר הספארי בר"ג וד"ר נילי אבני-מגן וטרינרית גן החיות התנ"כי. "כולם בהלם בטביליסי, יש בלגן גדול מאוד", סיפר הורוביץ. "עזרנו ככל שיכולנו, טיפלנו בכמה בעלי חיים בגן החיות".

לדברי הורוביץ, "כאשר הגענו נאמר שכל החיות נמצאו והוחזרו או הומתו, אך רק היום טיגריס לבן טרף ברחוב אדם והומת זמן קצר לאחר מכן". כעת מתרכזים מרבית המאמצים של הצוות הגיאורגי בשיקום גן החיות שנחרב כמעט עד היסוד. היום צפויה המשלחת הישראלית לעשות את דרכה חזרה ארצה.