פרטנר תאלץ למצוא מותג חדש (צילום: רויטרס)
אורנג': תופסק ההתקשרות עם פרטנר | צילום: רויטרס

איומי החרם מתממשים: חברת אורנג' העולמית הודיעה הערב (חמישי) כי בכוונתה לסיים את ההתקשרות עם המפעילה הישראלית פרטנר. ההודעה הזו מגיעה ביום שאחרי ההתבטאות הקשה של מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר במסיבת עיתונאים בקהיר לפיה אילו יכול היה, היה מנתק את הקשר עם החברה הישראלית. עם זאת, מבהירים בחברה כי אין מדובר בצעד פוליטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיבה, לדברי אורנג' העולמית, היא שהחברה "לא רוצה להמשיך את נוכחות המותג במדינות שהיא אינה פועלת כמפעילה רשמית. בשל כך ותוך כיבוד הסכמים קיימים, אורנג' מבקשת לשים סוף להתקשרות. קבוצת אורנג' היא מפעילת תקשורת וככזו הדאגה העיקרית שלה היא להגן ולקדם את ערך המותג שלה בשווקים שבו הוא מוצג. הקבוצה אינה עוסקת בכל סוג של ויכוח פוליטי בשום נסיבות שהן".

"קבוצת אורנג' אינה בעלת מניות של פרטנר ואין לה השפעה על האסטרטגיה או הפיתוח המבצעי של החברה", הוסיפו באורנג'. "ההסכם שנחתם לפני הרכישה של אורנג' על ידי פרנס-טלקום בשנת 2000 הוא ההסכם ארוך טווח היחיד למותג ברישיון בתוך קבוצת אורנג'".

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתי, אמר הערב בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי: "לא קיבלנו שום מכתב או התייחסות רשמית, רק קראנו את הפרסומים על כך. אנחנו זועמים על כל מה שקורה. נחשוב מה אנחנו עושים - ונגיב".

מרכז שירות של אורנג', ארכיון (צילום: חדשות 2)
סניף אורנג' | צילום: חדשות 2

אתמול, במסיבת עיתונאים בקהיר, אמר מנכ"ל אורנג' העולמית סטפן רישאר כי הוא שואף לסיים את ההתקשרות של החברה עם המפעילה בארץ - חברת פרטנר - "בהקדם האפשרי". בדבריו הוא פירט את התכניות העתידיות של החברה במצרים, והוסיף כי אם היה יכול הוא היה מנתק את הקשר עם ישראל, שבה חברים למעלה משלושה מיליון מנויים - "כבר מחר".

stephane richard orange, סטפאן ריצ'ארד (צילום: רויטרס)
סטפן רישאר | צילום: רויטרס

"לבצע את המהלך הזה כרוך בסיכון גדול ובקנסות משמעותיים - ועשוי לקחת זמן רב", אמר רישאר. במקביל לאמירות המטרידות של המנכ"ל, ארגוני זכויות אדם בצרפת לוחצים לאחרונה על הממשלה בפריז, שלה כרבע מאחוזי ההחזקה בחברה, לנתק את הקשרים עם ישראל ולא לאפשר את שירותי החברה בהתנחלויות.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס הערב לאיומי החרם האחרונים ואמר כי "באופן מטריד, טרם שמעתי גינויים של ראשי המדינה בצרפת לדברים שהשמיע מנכ"ל פראנס טלקום ואני מצפה שקולם יישמע כאן - בישראל ובקהיר".

בהכנת הידיעה השתתפה שושי חתוקה.