היסטוריה: בית המשפט העליון האמריקני פסק היום (שישי) בהחלטה דרמטית כי מעתה, נישואים חד-מיניים הם חוקיים בכל אחת מ-50 המדינות של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה, שהתקבלה ברוב דחוק של 5 שופטים מול 4 שהתנגדו, קובעת כי זוגות אמריקניים מאותו המין המבקשים להינשא, יוכלו לעשות זאת בכל רחבי ארצות הברית - ולא רק באחת מ-37 המדינות שאישרו עד כה נישואים חד-מיניים.

החלטה היסטורית בארה"ב (צילום: רויטרס)
החלטה היסטורית בארה"ב | צילום: רויטרס

"בית המשפט העליון הכיר הבוקר בנישואים חד מיניים לפי החוקה", הצהיר נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לאחר ההחלטה בבית הלבן. "בכך נתן בית המשפט אישור לכך שזכותם של כל אמריקנית ואמריקני להגנה שווה של החוק, שיש להעניק לכל בני האדם יחס של שוויון ולא משנה מי הם או את מי הם אוהבים".

הציוץ ההיסטורי של אובמה (צילום: טוויטר)
הציוץ ההיסטורי של אובמה | צילום: טוויטר

אובמה בירך על המהלך גם בחשבון הטוויטר הפרטי שלו: "היום נעשה צעד גדול בדרך לשוויון. להומואים ולסביות יש עכשיו את הזכות להינשא, בדיוק כמו לכל אחד אחר". אובמה צירף לציוץ את התיוג "אהבה מנצחת". גם בחשבון הטוויטר של הבית הלבן חגגו עם הקהילה הגאה - והחליפו את התמונה הרשמית לתמונת הבית הלבן צבוע בצבעי הגאווה.

הבית הלבן צבוע בצבעי הגאווה (צילום: טוויטר)
הבית הלבן צבוע בצבעי הגאווה | צילום: טוויטרהמועמדת לנשיאות ארה"ב, הילארי קלינטון, הסתפקה בלצייץ את המילה "Proud" ("גאה") בחשבון הטוויטר שלה - וצירפה תמונה בה כתובה המילה "היסטוריה" כשהיא צבועה בצבעי דגל הגאווה, כשהאות הראשונה היא אותה "H" עם חץ, המזוהה עם הקמפיין שלה בדרך לבית הלבן.  

היסטוריה. התמונה שצייצה קלינטון (צילום: טוויטר)
היסטוריה. התמונה שצייצה קלינטון | צילום: טוויטר

מנגד, ג'ב בוש, המתמודד אף הוא לנשיאות ארה"ב, יצא נגד החלטת השופטים: "אני מאמין בנישואים מסורתיים בין גבר לאישה. אני חושב שעל בית המשפט היה לאפשר למדינות בעצמן להחליט האם לאפשר בהן נישואים חד מיניים או לא. אני עדיין מאמין שכולם צריכים לכבד את כולם ולחיות זה לצד זה בשלום ובהבנה".