כמעט אסון באמצע הנופש: ספינת תענוגות נורווגית שהפליגה מברמודה לכיוון ארצות הברית התנגשה אתמול (שלישי) בשונית גדולה ונאלצה לשוב על עקבותיה. הספינה, שעליה כ-2,700 נוסעים וכ-1,000 אנשי צוות, דיווחה על מצוקה כחצי שעה לאחר שיצאה מהנמל בברמודה למסלול שעובר באזור "משולש ברמודה" ההיסטורי והמסתורי, בו התרחשו אסונות ימיים רבים לא מוסברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הספינה "שחר נורווגי" הייתה אמורה להפליג במשך שבוע לבוסטון, אך המסלול קוצר כאשר היא עלתה על שרטון: למזלה הרב, תוך זמן קצר הגיעה לאזור גאות גבוהה, שחילצה את כלי השיט מהשונית. "אף אחד לא נפגע והספינה יצאה בשלום", הודיעה חברת השיט. "כולם בריאים, גם הצוות וגם האורחים".

ספינות קטנות הוזעקו לאזור ודיווחו כי הנוסעים היו מבולבלים וסקרנים, וצפו במי הים בחרדה - בעודם מחזיקים משקאות. אחת הנוסעות צייצה בחשבון הטווטיר: "הספינה קרטעה, אבל בלמה במהירות. אנחנו עדיין מנסים לבלות".

ספינה תקועה, ברמודה
צילום:

מה גרם לתאונה? מבדיקה ראשונית עולה כי הספינה סבלה ככל הנראה מ"תקלה זמנית" במערכת ההגאים, שהביאה להסטת הספינה ממסלול השיט המתוכנן. מפקדי הספינה ומהנדסיה, יחד עם צוות צוללנים עצמאי, בדקו את מצבה החיצוני וקבעו כי לא נגרם נזק משמעותי למבנה של כלי השיט.

לאחר שתשוב בשלום לברמודה, בליווי משמר החופים שנערך לחילוץ המוני, תיבדק הספינה באופן מקיף. "הספינה שמישה לחלוטין עם כל השירותים שהאורחים צריכים", הדגישו בחברה.