מרוב מועמדים לא רואים מפלגה (צילום: רויטרס)
ראנד פול - הנציג של אנשי "מסיבת התה" | צילום: רויטרס

ראנד פול, הסנטור הרפובליקני מקנטאקי, הכריז הערב (שלישי) באופן רשמי על כוונתו לקבל את המינוי של המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. פול הבטיח, מול קהל מריע של תומכים, שהוא מוכן "לנער את וושינגטון ולמלא אותה ברעיונות שלו". אבל בוושינגטון, שעדיין מנומנמת, מטילים ספק ביכולתו של המועמד השמרני-ליברלי להיות מתחרה רציני למירוץ בית הלבן.

"המכונה בוושינגטון זוללת את החירויות שלנו ופולשת לכל פינה וסדק בחיינו. זה חייב להיפסק", אמר פול לקהל אוהדיו בקנטאקי. "אני עומד להיות להוביל חזרה לשגשוג".

פול, רופא עיניים וכירורג במקצועו, נכנס לעולם הפוליטיקה האמריקני עם הופעתה של תנועת "מסיבת התה" הימנית. הוא זכה בבחירות לסנאט בשנת 2010, כבר בניסיון הראשון שלו. פול נחשב למועמד קיצוני עם דעות שנויות במחלוקת, אפילו בתוך המפלגה הרפובליקנית. הוא בדלן ביחס למועמדים האחרים ומאמין שארצות הברית צריכה להיות יותר זהירה ומאופקת בפעולות הצבאיות מעבר לים. 

הילארי קלינטון - האישה שמפחידה את הרפובל (צילום: רויטרס)
הילארי קלינטון - האישה שמפחידה את הרפובל | צילום: רויטרס

זו אמירה שלא מעמידה אותו ביחס אוהד כלפי האינטרס הישראלי, למרות שלאחרונה, לאור המשבר סביב הגרעין האירני, הוא אמר כי "אני גאה לתמוך בישראל, ידידתה של אמריקה ובעלת בריתה הוותיקה במזרח התיכון".

פול בן ה-52 הופך לרפובליקני השני שנכנס לקמפיין המירוץ לנשיאות שייערך בשנת 2016. עמיתו בסנאט, טד קרוז מטקסס, הקדים אותו אבל זה לא יישאר מירוץ רפובלני דו-ראשי לאורך זמן. הסנטור מרקו רוביו מפלורידה צפוי להכריז על מועמדותו בשבוע הבא. גם המושל סקוט ווקר מווויסקונסין צפוי לקפוץ לתחרות והמועמד שנראה מוביל כרגע - ג'ב בוש, מושל פלורידה לשעבר, אחיו ובנו של נשיא לשעבר, צפוי להכריז בקרוב על פתיחת קמפיין משלו.