שוב טענות נגד וודי אלן (צילום: החדשות)
שוב טענות נגד וודי אלן | צילום: החדשות

אחרי שקמפיין MeToo# גמר את הקריירה של בכירים בהוליווד כמו הארווי ויינשטיין, הוא מגיע גם לבמאי היהודי המפורסם וודי אלן. לאחר שנים בהן רצות שמועות על תקיפות מיניות שאלן ביצע לכאורה בבתו המאומצת, כוכבים בתעשייה מתנערים ממנו ומביעים חרטה על כך שעבדו איתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לקראת צאת סרטו החדש "יום גשום בניו יורק", שחקנים שעבדו עמו לאורך השנים הודיעו כי יתרמו את הכנסותיהם לארגוני סיוע לנשים שעברו התעללות מינית. "אני לא מעוניין לדבר על זה עכשיו כי מה שאני רוצה להגיד הולך להכעיס אנשים רבים", אמר ל-CNN השחקן טימות'י צ'אלאמט, שמככב בסרטו החדש. "אני רוצה לעמוד כתף אל כתף עם אמנים ראויים ואמיצים שנלחמים למען אנשים אחרים".

נטלי פורטמן, ארכיון (צילום: רויטרס)
נטלי פורטמן: "אני מאמינה לך דילן" | צילום: רויטרס

החרם על הבמאי מגיע בעקבות טענות שהשמיעה בתו המאומצת בשנות ה-90 לפיהן אלן תקף אותה מינית כשהייתה ילדה. חרף ההאשמות הקשות הדבר לא הזיק לבמאי וכמעט לא השפיעו על הקריירה שלו.

עם התחזקות קמפיין MeToo# בחודשים האחרונים, גרושתו של אלן, השחקנית מיה פארו ובתם המאומצת דילן פארו הציפו מחדש את הטענות והאשימו את הכוכבים שעובדים עמו בצביעות. הבמאי מצדו הכחיש שוב ושוב לאורך השנים את ההאשמות וטען שהכל זו שטיפת מוח של גרושתו.

מתייצב לצד אלן. אלק בולדווין (צילום: רויטרס)
מתייצב לצד אלן. אלק בולדווין | צילום: רויטרס

אמש הצטרפו שלוש שחקניות נוספות לגינויים נגד הבמאי, בהן ריס וית'רספון, נטלי פורטמן, ושונדה ריימס, שטענו במהלך שיחה עם אלילת הטלוויזיה אופרה ווינפרי כי הקריירה של אלן מוכרחה להסתיים. פורטמן, שעבדה עמו בעבר, אמרה כי היא מאמינה לדילן.

מנגד, היו בכל זאת שחקנים בודדים שנחלצו להגנתו של הבמאי, ובהם הכוכב אלק בולדווין. "המתקפה עליו וההתנערות של השחקנים ממנו היא עצובה ולא הוגנת", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.