מתכנן איחוד בשנת 2020. צוקרברג (צילום: רויטרס, חדשות)
"עודדו שנאה נגד מיעוטים", צוקרברג | צילום: רויטרס, חדשות

הנהלת פייסבוק הודיעה היום (רביעי) שחשבונות הפייסבוק של מפלגת הימין "בריטניה תחילה" ושל מנהיגיה הוסרו מהאתר. זאת משום שהמפלגה עברה על חוקי האתר והפיצה חומרי שנאה. "פייסבוק הפילה את הדף של 'בריטניה תחילה' ואת הדפים של מנהיגי התנועה - פאול גולדינג וג'יידה פראנסן בעקבות הפרות חוקים שנועדו לעצור את הפצת שנאה נגד מיעוטים", דווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש נובמבר האחרון עלתה המפלגה הבריטית לכותרות כשהנשיא טראמפ צייץ קטעי וידאו אנטי איסלאמים של המפלגה ועורר סערה בממשלה הבריטית. חסימת החשבון של "בריטניה תחילה" מגיעה על רקע לחץ הולך וגובר של ממשלות על גופים כמו פייסבוק, טוויטר ויוטויב להפעיל יותר פיקוח באתרים שלהם על מנת לבלום תכנים פוגעניים וגיוס פעילים לארגונים אלימים.

מיי קראה היום למנהיגים נוספים להמשיך להפעיל לחץ בנושא קידום החקיקה בנושא ואף שוחחה על כך עם מנהיגים נוספים באיחוד האירופי. בפייסבוק טוענים שהחברה אינה מסירה דפים רק משום שהם שנויים במחלוקת, אך במקרה של מפלגת הימין הקיצונית הבריטית היא עברה את הגבול בהפצת השנאה לאסלאם. "זה לא קל לנו, אבל הם העלו שוב ושוב תכנים שנועדו לעודד שנאה נגד מיעוטים", נמסר מפייסבוק.