אולימפיאדת החורף (צילום: רויטרס)
חגיגות בקוריאה, ארכיון | צילום: רויטרס

התחממות ביחסים בחצי האי הקוריאני? ייתכן שדרום וצפון קוריאה יצעדו בטקס פתיחת אולימפיאדת החורף בחודש הבא ביחד, ותחת אותו דגל של "קוריאה המאוחדת". כך הודיע היום (שני) גורם רשמי בדרום קוריאה. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הנושא יעלה לדיון במסגרת הדיונים בין שתי הקוריאות הסוף השבוע הקרוב, לקראת מסגרת משחקי החורף האולימפיים שיתקיימו בדרום קוריאה בחודש הבא. המגעים החלו לפני כשבועיים ומסמנים התקרבות משמעותית ביחסי שתי המדינות היריבות, שנמצאות למעשה במצב של מלחמה מתמשכת מאז פרצה המלחמה ביניהן בשנת 1950. 

בכיר בדרום קוריאה אמר כי ארצו מעוניינת שהיריבה מצפון תקיים צעדה משותפת ותנקוט בצעדי פיוס נוספים במהלך האולימפיאדה, בתקווה שהדבר יסייע בהפגת המתחים.

עם זאת, גם אם שתי הקוריאות לא יצעדו ביחד בטקס הפתיחה מסתמנת התקרבות נוספות ביחסים. דרום קוריאה מסרה כי שתי המדינות הסכימו "באופן עקרוני" שנבחרות ההוקי הנשים שלהן ישחקו ביחד במשחקים. דובר משרד הספורט הדרום קוריאה, הוואנג סונג-אונג, אמר כי המגעים המוצלחים לנבחרת ההוקי המשותפת החלו עוד בשנה שעברה.

הוואנג הוסיף כי שיתוף הפעולה הספורטיבי עדיין טעון את אישורו של הוועד האולימפי הבינלאומי, שלא צפוי להתנגד להצעה. אם הוועד יאשר את שיתוף הפעולה הספורטיבי, זה יהיה הנבחרת האולימפית הראשונה של שתי הקוריאות.