הרופא לארי נאסר (ארכיון) (צילום: רויטרס)
"פספסנו את נאסר, לא נסתיר זאת" | צילום: רויטרס

אפשר היה למנוע מרופא נבחרת ההתעמלות של ארה"ב לתקוף נערות נוספות? משטרת מישיגן תפרסם התנצלות רשמית בפני אישה שהגישה תלונה כבר ב-2004 נגד הרופא של נבחרת ההתעמלות האמריקנית לארי נסאר, שהורשע בתקיפה מינית של יותר מ-160 מתעמלות וירצה עונש של עד 175 שנות מאסר - כך פורסם היום (חמישי) בסוכנות הידיעות AP. בריאן רנדל גיי, שהייתה אז בת 17, טענה אז בתלונתה כי נאסר תקף אותה במהלך טיפול. "פספסנו, לא נסתיר זאת", אמר נציג המשטרה במסיבת עיתונאים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

משטרת מישיגן הודיעה שבנוסף להתנצלות היא תשנה את האופן שבו היא תחקור עבירות מין. נסאר, שהיה באותה תקופה רופא ספורט באוניברסיטת מישיגן, שיכנע את החוקרים שביצע פעולה לגיטימית במתלוננת כחלק מהטיפול, ואף הציג בפניהם מצגת פאואר פוינט כדי להסביר את ההליך שביצע. התיק נסגר, מה שאיפשר לו להמשיך ולתקוף נשים נוספות - עד למעצרו ב-2016.

המשטרה תתנצל בפני רנדל גיי (צילום: ap)
המשטרה תתנצל בפני רנדל גיי | צילום: ap

המשטרה שיחררה את דוח המשטרה מאותה חקירה ונציגה אמר שההנחייה הייתה לא לפרסם את המסמכים עד להכרעה בעניינו בבית המשפט. בריאן רנדל גיי הייתה בת 17 ב-2004 כשהגיעה לטיפול אצל נסאר בעקבות כאבי גב מהם סבלה. היא טענה בפני השוטרים כי במהלך הטיפול הרופא הוריד את תחתוניה, נגע באיבר מינה ובשדיה. "היא חשבה שזה 'מוזר' וזה 'שיגע' אותה", נכתב בדוח המשטרה.

רייזמן בעדותה במשפט נסאר (צילום: רויטרס)
המדילסטית האולימפית אלי רייזמן מעידה נגד | צילום: רויטרס

נסאר הציג בפני השוטרים מצגת הטוענת שביצע הליך לגיטימי, אך אין שום עדויות כי השוטרים העבירו אותה למומחה חיצוני שיאמת אותה. רנדל גיי העידה במשפטו של הרופא האולימפי ושם אמרה: "היה לו את החוצפה להגיד להם (למשטרה) שלא הבנתי את הטיפול כי לא נוח לי עם הגוף שלי".

השופטת רוזמרי אקווילינג גזרה על לארי נסאר 40 עד 175 שנות מאסר שתקף מינית יותר מ-160 מתלוננות - רבות מהן קטינות. "הרגע שלחתי אותך אל מותך", אמרה השופטת. "לא עשית דבר שמצדיק שתסתובב אי פעם מחוץ לכלא".

בגזר הדין הזה אני רוצה להשמיע את קולן של כל אחת מ-160 המתלוננות", אמרה השופטת. "הפשעים שלך פוגעים בבסיס הקהילה שלנו. מה שעשית לא היה קשור לרפואה - זו חרפה". לדבריה, "יש הרבה מאוד קורבנות ובני משפחות, ואני מקווה שאתם יודעים שיש לכם קול עכשיו". עוד היא הוסיפה: "אשא את מילותיכן איתי לשארית חיי".