ארה"ב: פוטר סגן ראש ה-FBI לשעבר (צילום: רויטרס)
הודיע על סיום תפקידו. מקייב | צילום: רויטרס

סגן מנהל סוכנות ה-FBI אנדרו מקייב, שספג לא מעט ביקורת מצד נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הודיע היום (שני) על התפטרותו – כך דווח ברשת CNN, מפי מספר גורמים המעורים בנושא. מקייב יסיים את תפקידו מספר שבועות מוקדם מהמצופה וגורם בבולשת מספר כי עזיבתו המוקדמת "הפתיעה" את הארגון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מקייב, שכיהן כממלא מקום ראש הבולשת אחרי פיטוריו של המנהל הקודם ג'יימס קומי, נאלץ להתמודד בתקופה האחרונה עם האשמות מצד הנשיא טראמפ ובכירים במפלגה הרפובליקנית על רקע החקירה שמנהלת הסוכנות סביב המעורבות הרוסית במהלך מערכת הבחירות לנשיאות בשנה שעברה.

במקביל, מקייב ספג ביקורת על פעולותיה של אשתו, שהתמודדה למשרה פוליטית וקיבלה תרומה מצד ארגון פוליטי בעל זיקה להילרי קלינטון. כמו כן, תהיות רבות הועלו לגבי הניטרליות שלו בזמן שהבולשת חקרה את פרשת המיילים של קלינטון.

ראש ה-FBI המפוטר, ג'יימס קומי (צילום: רויטרס)
עוד בכיר ב-FBI עוזב. קומי וטראמפ | צילום: רויטרס

התפטרותו של מקייב מתפקידו כסגן מנהל הסוכנות מגיעה מוקדם מהמצופה. גורמים בבולשת מספרים כי הבכיר לא הסתיר את כוונותיו לעזוב את ה-FBI ברגע שיגיע לגיל הפרישה, אך זה יקרה רק באמצע חודש מרס. לאורך שירותו הממושך בבולשת צבר מקייב מספר רב של ימי חופשה והוא צפוי לנצל אותם במהלך 6 השבועות הקרובים, עד פרישתו. בבולשת טרם הגיבו לדיווח.

בבית הלבן מסרו כי טראמפ שמע על דבר התפטרותו של מקייב אך סירב להשיב לשאלות הכתבים. בתדרוך לעיתונאים הבהירה דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, כי הנשיא לא היה מעורב כלל בהחלטתו של מקייב.