לוליינים ב"סירק דה סוליי" (אילוסטרציה) (צילום: רויטרס‎)
לוליינים ב"סירק דה סוליי" (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס‎

לוליין בהרכב הקרקס המפורסם "סירק דה סוליי" (Cirque de Soleil), בעל שנים רבות של ניסיון, נהרג לאחר שנפל מגובה במהלך מופע ביום שבת בפלורידה. בלהקה הבינלאומית הזדעזעו מהתקרית ואישרו את מותו של האמן: "משפחת 'סירק דה סוליי' בהלם והרוסה מהטרגדיה הזו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תיעוד התקרית בעיר טמפה שהועלתה לרשתות החברתיות מראה את הלוליין, יאן ארנאוד, מרחף בגובה של כ-5 מטרים מעל הקהל. בשלב מסוים הוא נראה מתנדנד חזרה ולפתע מתרסק על הבמה. עמיתיו של ארנאוד מיהרו לבמה אך גילו שחברם ללא רוח חיים. מותו נקבע במקום.

"יאן ארנאוד היה איתנו במשך יותר מ-15 שנים ונאהב על ידי כל מי שזכה להכיר אותו", נכתב בהודעה שפרסם "סירק דה סוליי". מההרכב נמסר כי התקרית מתוחקרת והם פועלים עם הרשויות לברר מה בדיוק אירע. המופע, המכונה "Volta", הופסק מיד לאחר האסון ולאורחים נמסר שיקבלו החזר מלא על מחיר הכרטיסים. לאור התקרית, בהרכב החליטו לבטל את המופע.

אין תמונה
ארנאוד ובתו

זוהי לא הפעם הראשונה בה אמן של להקת הקרקס נפצע או נהרג תוך כדי מופע. באוקטובר 2013, האקרובטית הוותיקה שרה גוירד-ג'ילו צנחה אל מותה מגובה 28 מטרים תוך כדי ביצוע האחרון של המופע. מדובר במקרה המוות הראשון על הבמה בתולדות ההרכב.

בנובמבר 2016, המתאמנת האומנותית האולימפית ליסה סקינר איבדה את אחיזתה בחישוק במהלך סולו אווירי שביצעה באוסטרליה והתרסקה מגובה 6 מטרים. כתוצאה מהנפילה האמנית בת ה-37 ספגה שבר בצוואר ושברה את זרועה. מאז היא עוברת תהליך שיקום ארוך ומפרך.