נשיא רוסיה ולדימיר פוטין חגג אמש (ראשון) בכיכר האדומה במוסקבה עם קהל תומכיו את זכייתו במערכת הבחירות. פוטין שיתחיל את כהונתו הרביעית בקרמלין שלהב את הקהל בקריאות "רוסיה, רוסיה" ואמר שניצחונו מהווה הכרה של העם הרוסי בהישגיו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מדגמי הבחירות חזו כי פוטין גרף 76% מהקולות ובכך נבחר לכהונה של 6 שנים נוספות על רקע משבר ביחסיו עם המערב. בנאום הניצחון שלו הוא התייחס לפרשת המרגל הרוסי בבריטניה ולדבריו, זו "שטות" לחשוב שרוסיה עומדת מאחורי ניסיון החיסול של המרגל הרוסי לשעבר ובתו על אדמת בריטניה. בנוסף ציין כי אין ברשות רוסיה נשק כימי מהסוג שנעשה בו שימוש בהרעלת המרגל ובתו. כמו כן, הוסיף הנשיא הרוסי כי הוא מוכן לשתף פעולה עם הרשויות בבריטניה בחקירה.

מספירת כמחצית מהקולות עולה פוטין זכה לתמיכה של כ-76% מהמצביעים. היעד שהציב פוטין הוא 70% השתתפות ולמעלה מ-70% תמיכה. אל היעד הראשון הוא כמעט הגיע כשכ-60% מבעלי זכות ההצבעה הגיעו לקלפיות ואת אחוז התמיכה שהציב הוא עבר. אחוז התמיכה גם גבוה בהרבה מזה שזכה לו בבחירות האחרונות ב-2012.

פוטין צפוי להשלים 24 שנים בשלטון, בדומה לרודן ג'וזף סטלין. רוסיה היא המדינה הגדולה ביותר בעולם ובשל ריבוי אזורי הזמן, הבחירות נפתחו אמש בחצות והסתיימו היום. 2 מיליון מהמצביעים מתגוררים מחוץ למדינה.