לטירוף כזה אף אחד לא ציפה: שבוע בדיוק חלף מאז נחשף באופן רשמי השיר שייצג את ישראל באירוויזיון הקרוב בליסבון – "Toy" בביצועה של נטע ברזילי - והשיר, כמו גם המבצעת המוכשרת והבלתי שגרתית שלו, מטריפים לא רק את האירופאים, אלא גם את המהמרים באתרי ההימורים - ואפילו את תושבי אפריקה ומדינות ערב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נכון לעכשיו, השיר הישראלי לאירוויזיון 2018, שייערך בעוד פחות מחודשיים בליסבון שבפורטוגל, צבר למעלה מ-5 מיליון צפיות: פי 5 יותר מהשיר השני הכי נצפה מבין כלל השירים שיתחרו באירוויזיון השנה.

נטע ברזילי, ארכיון
נטע ברזילי מסעירה את העולם | צילום:

וזה לא הכל: מספר הצפיות של נטע ברזילי ביוטיוב מאיים לעקוף את מספר הצפיות הכולל שצבר מנצח התחרות בשנה שעברה, Salvador Sobral הפורטוגלי, שבשנה אחת צפו בקליפ שלו 15 מיליון פעמים. בקצב הצפיות המצטבר של הנציגה הישראלית, היא צפויה לעבור אותו בקלילות תוך פרק זמן קצר מאוד - ייתכן שאפילו עד התחרות עצמה. מספר הלייקים שקיבלה, אגב, כבר גדול יותר ממספר הלייקים של הפורטוגלי.

ברחבי הרשת נפוצו במהלך השבוע האחרון אינספור ממים וסרטוני תגובות נלהבים של תושבים ממדינות רבות באירופה שהעתיקו את צלילי קרקורי התרנגול המשולבים בשיר ורוקדים בהנאה על רקע ה"קולולולו" שנטע מזמרת בבית השני של השיר.

למה לא אוגנדה? השיר הישראלי לאירוויזיון הגיע עד אפריקה

באתרי ההימורים ממוקמת ברזילי במקום הראשון מאז שנחשף השיר. אחריה, בפער לא קטן, ממוקם השיר של אסטוניה, שנחשבת לאחת הפייבוריטיות לניצחון בתחרות. עם זאת, נראה שבשלב הזה לפחות אף אחד לא באמת מאיים על נטע מישראל – לפחות לא בגזרת ה"באזז" שהשיר והנציגה שלנו מעוררים השנה, באופן חסר תקדים.

וכן, יש עוד. אמש פורסם סרטון ששמט לסתות לא רק בקרב מעריצי התחרות האדוקים שעוקבים בהתרגשות אחרי כל צפייה ולייק של נטע. חברי הארגון "Spoon Youth" באחת משכונות העוני הקשות ביותר בקמפלה, בירת אוגנדה, העלו לרשת סרטון שלהם בריקוד שהכינו לשיר.

"אנחנו ארגון מתנדבים שהוקם בשיתוף פעולה של אוגנדים וישראלים", מסרו שתי מתנדבות בארגון שניגנו את השיר במקום. "השמענו לילדים את השיר, הם התלהבו נורא ואהבו אותו והתגובה הראשונה שלהם הייתה פשוט להתחיל לרקוד. מחמם את הלב לראות את התגובות מישראל ועוד יותר כיף לגלות מה זה עשה לילדים".