עקרבים, עטלפים ודם של נחשי קוברה, הם רק חלק מהתפריט של החיילים המשתתפים בתרגיל "קוברה גולד", אימון משותף לכוחות המארינס האמריקנים וכוחות מרחבי אסיה שנועד לדמות מצב של הישרדות בלב הג'ונגלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כ-1,600 חיילי מארינס אמריקנים מסיימים בימים האלה את התרגיל המשותף עם כוחות תאילנדים, קוריאנים, מלזים וצבאות נוספים מרחבי אסיה. התרגיל נערך תחת הכותרת "תרגול לחימה בג'ונגלים", וכולל הישרדות בתנאים קשים ומבחני גבריות שנראים כאילו נלקחו מסדרת ריאליטי. המדריך התאילנדי מלמד את הכוחות מה צריך לאכול בג'ונגל על מנת לשרוד.

תרגיל "קוברה גולד" (צילום: רויטרס)
תרגיל "קוברה גולד" | צילום: רויטרס

הכוחות עורכים את התרגול המשותף כבר 36 שנים, ובכל פעם - התפריט הולך ומשתכלל. "אנו לומדים עבודה עם אוכלוסייה אזרחית ועבודת חילוץ מהריסות במסגרות בינלאומיות", אומר סמל טריינהאם, דובר הכוחות, שמרגיש צורך להסביר שלא מדובר רק באכילת זוחלים.

בתמונות שמגיעות מתאילנד נראים החיילים שותים דם של נחש, במה שנראה כמו טקס חניכה שבטי, אבל טריינהאם מסביר מה המטרה האמיתית של התרגיל. "הם לומדים לשרוד בג'ונגל", הוא אומר. "גם תרנגול צריך לדעת איך לתפוס, לשחוט ולאכול כדי לשרוד".

התרגיל לא עובר בלי ביקורת, בין עשרות הצבאות שהשתתפו בו היו גם נציגי צבא מיאנמר המואשם ברדיפה וטיהור אתני של בני הרוהינגיה, שכ-700 אלף מהם נאלצו לברוח מהמדינה.