תגלית מפתיעה ומעוררת תקווה באנטארקטיקה: חוקרים גילו מושבת ענק של כ-1.5 מיליון פינגווינים מסוג "אדלי" בחצי האי הארקטי - הנקודה הצפונית ביותר של היבשת הקפואה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מושבת הענק התגלתה באיי דיינג'ר, שרשרת איים סלעיים בקצה חצי האי - לא רחוק מדרום אמריקה. צוות המדענים בהובלת אנשי מכון מחקר אמריקני הגיע לאזור בדצמבר 2015 לאחר ששנתיים קודם לכן אחת ממובילות המחקר, בסיוע אנשי נאס"א, בחנו תמונות לוויין שרמזו כי במקום יש מספרים גדולים של פינגווינים.

כדי לאמת את ניתוח התצלומים יצאה משלחת המחקר לאנטארקטיקה והחלה לספור את הפינגווינים בסיוע רחפן שצילם מהאוויר. התוצאות הותירו את אנשי המשלחת המומים.

צניחה במספרים הפינגווינים באזורים סמוכים (צילום: SKY NEWS)
צניחה במספרים הפינגווינים באזורים סמוכים | צילום: SKY NEWS

אחת החוקרות, מישל פוליטו, אמרה כי נראה שהאיים לא סבלו מהירידה הדרמטית באוכלוסיית הפינגווינים כמו אזורים בצידו המערבי של חצי האי האנטארקטי שיוחסו לשינויי האקלים. "רק כ-160 ק"מ מערבה המספרים של פינגווינים מסוג אדלי צנחו בשיעור של כ-70% בעשורים האחרונים כתוצאה מהפשרת הקרחונים", היא הסבירה.

הת'ר לוינץ' אחת ממחברות המחקר שפורסם במגזין "Scientific Reports" אמרה שיש לו "השלכות ממשיות על האופן שבו אנו מתייחסים לאזור הזה" וציינה כי איי דיינג'ר לא היו ידועים כבית גידול לפינגווינים: "ייתכן שזה בגלל שהם מרוחקים ובלתי נגישים כמעט".