טראמפ ופוטין (צילום: רויטרס, חדשות)
13 אזרחים רוסים יועמדו לדין. טראמפ ופוטי | צילום: רויטרס, חדשות

אזרחים רוסים התחזו לאמריקנים כדי לסייע לבחירת טראמפ: צוות החקירה המיוחד שמונה לבדוק את פרשת המעורבות הרוסית בבחירות בארצות הברית סיפק היום (שישי) התפתחות מטלטלת במיוחד בפרשה לאחר שהודיע כי יעמיד לדין 13 אזרחים רוסים. בהודעה מטעם הצוות נמסר כי האזרחים הרוסים פעלו להתחזות לאמריקנים - ואף יצרו קשר עם גורמים במטה הבחירות של טראמפ במהלך מערכת הבחירות ב-2016.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עוד צוין בהודעת הצוות כי גורמים רוסיים החלו למעשה להתערב בתהליך הדמוקרטי בארה"ב שנתיים לפני הבחירות, בשנת 2014. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, מיהר להתייחס לפרשה כשהוא מתבסס על הממצא הזה - וצייץ בתגובה בחשבון הטוויטר שלו: "רוסיה פתחה בקמפיין אנטי-אמריקני כבר ב-2014, הרבה לפני שהכרזתי על המועמדות שלי לנשיאות". עוד הדגיש טראמפ כי תוצאות הבחירות "לא הושפעו מהפעילות הזו" וכי פעילי המטה שלו "פעלו בהתאם לנהלים".

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
ראש צוות החקירה רוברט מולר | צילום: רויטרס, חדשות

מטעם הבית הלבן נאמר כי הממצאים של ראש צוות החקירה, רוברט מולר, רק מוכיחים שלא הייתה שום קנוניה בין רוסיה לממשל טראמפ. יו"ר בית הנבחרים פול ראיין אמר כי ממצאי צוות החקירה מעלים כי "הרוסים התערבו באופן סיסטמטי במערכת הפוליטית האמריקנית. ארצות הברית של אמריקה חייבת להגן על טוהר הבחירות הבאות".

תגובה לממצאים לא איחרה להגיע גם מכיוונה של רוסיה. בפוסט שכתבה בפייסבוק, השתוממה על הממצאים דוברת משרד החוץ הרוסי, מריה זחרובה, שתהתה "כיצד 13 אזרחים רוסים הצליחו להביא להתערבות בהליך הבחירות של מדינה בה ישנן סוכנויות ביון המופעלות בתקציבי עתק של מיליארדים?". לדבריה של זחרובה, "מדובר באבסורד".