המשפחה בחופשה בפריס (צילום: פייסבוק, חדשות)
תנאים מזעזעים, המשפחה | צילום: פייסבוק, חדשות

עדויות חדשות מ"בית הזוועות": ביום שני האחרון הוגש בארצות הברית כתב אישום נגד בני זוג בקליפורניה שנעצרו לאחר שהמשטרה גילתה כי כלאו בביתם את 13 ילדיהם בתת תנאים ובזוהמה. היום (חמישי), פורסמו ברשת NBC האמריקנית עדויות חדשות המגלות את ההגבלות שתחתם נאלצו לחיות. "הילדים הורשו לאכול ארוחה אחת ביום והתקלחו פעמיים בשנה", מסר גורם רשמי המעורה בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העדויות פורסמו שעות לפני הדיון הראשון בעניינם של ההורים המתעללים בבית המשפט. היום צפוי להתנהל הדיון הראשון בכתב האישום.

"הבית היה מלא שתן ותנאי החיים היו קשים", סיפר הגורם לרשת NBC. לפי פרטי החקירה, הילדים עונו באופן פיזי ומנטלי במשך שנים. לאחר ששוחררו, הטיפול התרכז בלהחזיר לגופם החלש את הויטמינים והמזון החסר להם. כחלק מהטיפול, הרופאים טיפלו בילדים באמצעות אנטיביוטיקה. "התפתחותם הנפשית נפגעה באופן משמעותי. הם מתנהגים הרבה מתחת לגילם", דווח.

ההתעללות המזעזעת התגלתה לאחר שביתם בת ה-17 הצליחה להימלט ביום ראשון מהבית ולהתקשר למשטרה באמצעות טלפון נייד שמצאה בתוך הבית. היא סיפרה לשוטרים כי 12 מאחיה ואחיותיה הוחזקו בשבי בביתם על ידי הוריהם. לדברי השריף של מחוז ריברסייד, הנערה "נראתה כאילו היא רק בת 10 ודי כחושה".

אין תמונה
ההורים המתעללים, דיוויד ולואיז טורפין

 

השוטרים הגיעו במהרה לבית וגילו מחזה מזעזע: 12 ילדים ומבוגרים ש"נראו סובלים מתת תזונה ומלוכלכים מאוד", כך לדברי הרשויות. כולם נראו כמו ילדים והשוטרים הופתעו לגלות ששבעה מהם מבוגרים, ורבים מהם נמצאו כשהם כבולים למיטותיהם בשלשלאות ומנעולים "בסביבה חשוכה ומסריחה". 6 הילדים ו-7 המבוגרים שאותרו הועברו לטיפול בידי גורמי הרווחה הרלוונטיים וחלקם עדיין מאושפזים בבתי החולים.

הבית היה רשום כבית ספר שפעיל מ-2011

ההורים, דיוויד טורפין (57) ולואיז טורפין (49), נעצרו מיד וגובה הערבות לשחרורם נקבע על 9 מיליון דולר לכל אחד. לפי אתר מחלקת החינוך בקליפורניה, טורפין רשום כמנהל בית הספר "ארמון החול" שהפעיל מתוך הבית בו אותרו 12 הקורבנות. על פי הרישומים, בית הספר החל לפעול ב-21 במרס 2011, והוגדר כמוסד פרטי שמחנך כיתות א'-י"ב. לפי האתר, סטטוס בית הספר הינו "פעיל".

שכנים סיפרו לרשת CNN כי ידעו שמשפחה גדולה מתגוררת בבית, אך מעולם לא ראו את הילדים הקטנים. אחת השכנות אמרה כי ראתה את ההורים נעצרים ואת הילדים נלקחים מהבית כשהם לבושים בפיג'מה. "עורם היה ממש ממש בהיר, כמעט כאילו מעולם לא נחשפו לאור השמש", סיפרה השכנה. "רובם היו ילדות, במימדים יחסית קטנים".

קימברלי מיליגן, שכנה נוספת, סיפרה כי חשבה שהילדים צעירים בהרבה מגילם האמיתי. "הנחתי שהם בני 12 והם נראו סובלים מתת-תזונה ובהירים מאוד", תיארה. "זה כל כך עצוב ונוראי", אמרה שכנה נוספת בשם ג'ניפר לונה. "אני לא מסוגלת להאמין לזה".