אישה מניקה, הנקה (צילום: 123RF, חדשות)
לראשונה: טרנסג'נדרית הצליחה להניק | צילום: 123RF, חדשות

לראשונה בהיסטוריה הרפואית המתועדת, אישה טרנסג'נדרית הצליחה להניק לאחר שעברה טיפול מיוחד. הרופאים שטיפלו בה סיפרו בהתרגשות כי מדובר בהנקה צנועה אך פונקציונלית שיכולה להתקיים גם אצל מי שלא חשבו שזה אפשרי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ד"ר תמר רייזמן מהצוות הרפואי בבית החולים "הר סיני" בניו יורק אמרה בעקבות המקרה כי "הרפואה הטרנסג'נדרית הולכת ונעשית חלק מרפואת המיינסטרים. המידע שלנו מבוסס על עדויות, הם מקבלים טיפול מקובל יותר ואפשרויות הרבייה שלהם מתרחב".

הניסיון המוצלח לאפשר לאישה הטרנסג'נדרית להניק התפתח לאחר שהיא הגיעה לבית החולים עם הבקשה, לאור החלטתה של בת זוגה שלא להניק את התינוק שנולד להן. על פי הדיווח, האישה מעולם לא עברה ניתוח לשינוי מין ולא ביצעה שינויים בחזה, אך היא קיבלה טיפול הורמונלי במשך שש שנים.

על מנת לייצר את החלב בגוף עברה האישה טיפולים מיוחדים שכללו נטילה מוגברת של הורמונים נשיים ותרופות המעוררות בחילה ומוכרות ברפואה ככאלה המעודדות ייצור חלב.

"היו בעבר דיווחיים פרטניים על טרנסג'נדריות שהצליחו להניק, כמו שהיו על גברים טרנסג'נדרים שהצליחו להרות, אבל זו הפעם הראשונה שהספרות האקדמית מצליחה לתעד כזה דבר", הוסיפה רייזמן. חוקרים אחרים שעבדו עמה ציינו כי מדובר בתופעה "משמעותית ומיוחדת ביותר".