מויישי הולצברג היה פעוט בן פחות משנתיים כשהוריו, שליחי חב"ד במומבאי, נרצחו בפיגוע בבית חב"ד בעיר בשנת 2008. השבוע הוא חזר למקום לראשונה מאז אותו פיגוע, עם סבו וסבתו ועם סנדרה סמואל, המטפלת של מויישי שהצילה את חייו באותו לילה רצחני. היום (חמישי) השתתף מויישי בטקס בבית חב"ד, יחד עם ראש הממשלה נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסדרת פיגועי הטרור שאירעו במומבאי בנובמבר 2008, נרצחו 166 בני אדם, בהם גם שישה קורבנות שנרצחו בבית חב"ד בעיר שהיווה אף הוא מטרה למחבלים. הולצברג, היום כבר ילד בן 11, נסע להודו יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם סנדרה - והם השתתפו בטקסט לרגל חשיפת תכנית הבנייה לאתר ההנצחה שיוקם בבית חב"ד בעיר לזכר קורבנות הפיגוע.

"לבי פועם ולבי נרגש לשוב לבית הורי בבית חב"ד ששופץ, הבית שפתוח לכולם, יהודים מכל העולם שמצאו פינה חמה", אמר בהתרגשות מויישי בטקס. "כאן נולדתי וכאן גדלתי, בשליחות - הייתי הבן היקיר להוריי. אני חוזר הביתה, חוזר לחדרי לאחר פרידה של תשע שנים. רוצה להודות לקדוש ברוך הוא".

מויישי בבית חב"ג (צילום: Chabad of Mumbai / Chabad.org‎)
מויישי בבית חב"ג | צילום: Chabad of Mumbai / Chabad.org‎

מויישי הודה לנתניהו: "תודה לך ה' שנתת לנו ראש ממשלה כה נפלא שאפשר לנו להצטרף אליו - 'ברוך שומר הבטחתו למויישי ומקיים'.  אני גם מודה לסנדרה שהצילה אותי מהתופת". הילד גם הזמין את נתניהו להצטרף אליו לביקור בהודו בעוד כשנתיים לרגל בר המצווה.

"אתה מתפתח וגדל יפה, אתה תקים משפחה ואז תזמין אותי", השיב לו נתניהו. "עם ישראל מלווה אותך לכל אורך הדרך ויש לזה סיבה. מה שקרה פה ביטא שנאת ישראל מחד והוא ביטא אהבת ישראל של ההורים היקרים שלך, של שליחות חב"ד פה ובעולם כולו שמחבקת את עם ישראל".

נתניהו ביקש להודות למטפלת סנדרה, לה קרא "אישה נפלאה עם אהבת ישראל", ושיבח אותה על הצלת מויישי: "המרצחים הנוראיים האלה שלצערנו גבו את הקרבן הנורא הזה, לא גבו את מחיר הילד הזה בגלל אהבת ישראל של אישה נפלאה - סנדרה".

"בכוחות החיים והאושר שלנו גברנו על כל המכשולים, עם ישראל חי ונמשיך לפרוח מכוח האמונה והאהבה והעשייה שבאים לידי ביטוי בבית הזה ובבית הבא שיוקם", הצהיר ראש הממשלה ששיבח את פעילות חב"ד מסביב לעולם: "עם ישראל חי".