כוחות חיזבאללה יחד עם צבא לבנון (צילום: רויטרס, חדשות)
"העבירו חלקים לחיזבאללה ונעצרו" | צילום: רויטרס, חדשות

רשת בינלאומית של טרור: 3 אזרחים מדרום אפריקה ובריטניה מואשמים בניסיון לייצא חלקי מזל"טים ולהעבירם לידי ארגון חיזבאללה, כך הודיע הלילה (שבת) בית המשפט הפדרלי במינסוטה שבארה"ב. לפי החשד, חברות בבעלותם העבירו חלקים דרך איחוד האמירויות ומשם ללבנון. שניים מהם נעצרו בדרום אפריקה וצפויים להיות מוסגרים לידי ארצות הברית בימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

התובע הכללי של מדינת מינסוטה מסר בהודעה רשמית כי החשודים שנעצרו הם אחים, אוסמה ואיסאם חמדה מחזיקים באזרחות דרום אפריקנית. החשוד השלישי, שאחריו עדיין מתקיים מצוד, מחזיק באזרחות בריטית. כל השלושה הם בעלי אזרחות לבנונית במקביל.

לפי החשד, השלושה הקימו חברות קש בארצות הברית ומכרו לגורם שלישי חלקי מנועים ומזל"טים. בין היתר, החשודים ניסו לייצא טכנולוגיות דיגיטליות ותרשימי מודלים. מפרטי החקירה עולה כי חלק מהמשלוחים שיוצאו הגיעו ללבנון מדרום אפריקה, בריטניה ואף מינסוטה שבארצות הברית.

נסראללה: "הפלת המטוס הישראלי - הישג צבאי גדול"

מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה התייחס אתמול להפלת מטוס חיל האוויר בסוף השבוע שעבר על ידי הצבא הסורי. "הישג צבאי גדול", אמר בנאום שנשא על גבי מסך. נסראללה גם התייחס לסוגיית הגבולות הימיים ואמר שאין לוותר על מאגרי הגז ושיגר איום מרומז: "בנושא הגז והנפט הקלף היחידי שיש לנו הוא התנגדות".

נסראללה
צילום:


נסראללה גם הפציר בממשלת לבנון שלא לקבל את הצעת ארה"ב לקביעת הגבול הימי עם ישראל. "סוגיית הגבול הוא קרב לכל לבנון", אמר מזכ"ל החיזבאללה והוסיף שקביעת הגבול הימי הוא הנושא העיקרי ולא הגבול היבשתי עם ישראל.