הנשיא האמריקני דונלד טראמפ אמר היום (חמישי) כי הוא שולח תנחומים ומתפלל למען קורבנות הירי בפלרודיה ומשפחותיהם. הערב, אמה של אליסה אלהאדף, אחת מהקורבנות, פנתה לנשיא טראמפ: "אתה יכול לעצור את הרובים האלה מלהגיע לידיים של הילדים האלה", זעקה. "אתה יכול לעשות הרבה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

האם התראיינה ברשת החדשות CNN ולא הבינה מדוע בית הספר לא היה מאובטח. "איך אנחנו מאפשרים לחמוש להיכנס לבית הספר של הילדים שלנו", שאלה. "איך הוא עבר את האבטחה? איזו אבטחה יש שם? אין גלאי מתכות. החמוש, אדם מטורף, פשוט נכנס לבית הספר, שבר את החלון ופשוט מתחיל לירות, לירות בה - ולהרוג אותה".

האם התייחסה ישירות לדבריו של הנשיא טראמפ וטענה כי הנשיא יכול לעשות הרבה על מנת למנוע מאירועים דומים בעתיד. "הנשיא טראמפ, אתה שואל מה אתה יכול לעשות, אתה יכול לעצור את הרובים האלה מלהגיע לידיים של הילדים האלה", טענה. "תשים גלאי מתכות בכל סנטימטר בבתי הספר. אתה יכול לעשות הרבה".

"זה לא הוגן למשפחה שלנו - שהילדה שלנו הלכה לבית הספר ונהרגה", המשיכה האם האבלה. "אני ביליתי את השעתיים האחרונות בדאגה לסידורים של ההלוויה של הילדה שלי - שהייתה רק בת 14. הנשיא טראמפ, בבקשה תעשה משהו".

"אנחנו צריכים את זה עכשיו", הוסיפה האם לסיום. "הילדים האלה צריכים ביטחון עכשיו".

מעצרו של קרוז לאחר הטבח (צילום: Sky News)
תפיסת החשוד בירי | צילום: Sky News

לאחר הריאיון עבר השידור לכתבת הרשת שסיקרה את התקרית וראיינה חבר קונגרס מהמדינה. העיתונאית התקשתה לעצור את הדמעות והתקשתה להמשיך את הריאיון.

בתוך כך, היום החלו להיחשף פרטים חדשים אודות היורה ניקולס קרוז. מסתבר שכבר בספטמבר הוזהר ה-FBI על ידי גולש ביוטיוב על תגובה שכתב קרוז לסרטון שלו בה הוא רשם: "אני עומד להיות יורה מקצועי בבית ספר". היום הוגש נגד קרוז כתב אישום ב-17 סעיפים של רצח מכוון.

ילדים נמלטים מבית הספר (צילום: CNN)
ילדים נמלטים מבית הספר | צילום: CNN

מנהיג של ארגון נאו-נאצי בארצות הברית, המאמין בעליונות הגזע הלבן, אישר הערב כי החשוד שביצע את הירי בבית הספר התיכון בפלורידה, ניקולס קרוז, שימש כפעיל בארגונו. מוקדם יותר פורסם כי ה-FBI קיבל אזהרה מוקדמת בנוגע לאותו צעיר, לאחר שהגיב בצורה אלימה ברשתות החברתיות. היום הוגש נגדו כתב אישום ב-17 סעיפי רצח. השופט קבע כי החשוד יישאר במעצר ללא אפשרות לערבות.