"פרסי הפייק ניוז" (צילום: רויטרס)
"פרסי הפייק ניוז" | צילום: רויטרס

המאבק של טראמפ בתקשורת עולה שלב: אחרי דחייה, נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם לבסוף הלילה (רביעי), את מה שכינה "פרסי הפייק ניוז". למקום הראשון הגיע ה"ניו יורק טיימס" ולמקום ה-11 הטענות על קשר בין מטה טראמפ לרוסים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"2017 הייתה שנה של הטיה בלתי מתפשרת, כיסוי חדשותי לא הוגן ואפילו פשוטו כמשמעו 'חדשות מזויפות'. מחקרים הראו כי למעלה מ -90% מהכיסוי התקשורתי של הנשיא טראמפ הוא שלילי", נכתב בתחילת העמוד, באתר המפלגה הרפובליקנית. אחרי הפתיחה, דורגו "הזוכים" בכבוד המפוקפק "פרסי הפייק ניוז" של הנשיא טראמפ.

ברגשות מעורבים המתינו כל כלי התקשורת לדווח על ה"פרסים" של הנשיא, אשר את תאריך פרסומם פרסם ואז דחה. כשלבסוף פרסם הנשיא את הקישור לרשימת הזוכים בחשבון הטוויטר שלו, קרס האתר לדקות ארוכות, ככל הנראה מעומס יתר.

למקום הראשון הגיע ה"ניו יורק טיימס", שם טען הכתב פול קרוגמן ביום הבחירות בו נודע "נצחונו ההיסטורי של טראמפ", כי הכלכלה "לעולם לא תתאושש". למקום השני הגיעה רשת ABC, עם "דיווח כוזב" של בריאן רוס על ירידה בשווקים. ובמקום השלישי "CNN" שדיווחה שלמועמד דונלד טראמפ ובנו הייתה גישה למסמכי וויקיליקס.

מכה שנית (צילום: טוויטר)
מכה שנית | צילום: טוויטר

הנשיא ממשיך ומונה בזה אחר זה גופי תקשורת שונים. במקום הרביעי מציין את ה-"TIME" שדיווח כי טראמפ הוציא פסל של מרטין לות'ר קינג מהחדר הסגלגל. במקום החמישי ה"וושינגטון פוסט" שדיווח כי "המפגן המאסיבי בעד הנשיא טראמפ בפנסקולה, פלורידה היה ריק". "הכתב הלא כנה פירסם תמונה של הארנה הריקה, שעות לפני האירוע", נכתב.

בין הדירוגים נשזרו כותרות המפריכות לכאורה את אותם סיפורים, או כותרת המדווחת על פיטורים של כתבים שפרסמו מידע שגוי, כעדות לטענות נגדם.

למקום השישי והשביעי הגיעה שוב רשת "CNN" שלטענתו "ערכה וידאו כדי שיראה כאילו הנשיא האכיל יתר על המידה דגים במהלך ביקורו ביפן, בזמן שלמעשה ראש ממשלת יפן הוא זה שהוביל בהאכלת הדגים". בנוסף, הרשת דיווחה על מפגש של סקרמוצ'י עם הרוסים וחזרה בה.

לסיכום, את המקום ה-11 העניק טראמפ ל"פרשת הקשר הרוסי". "פרשת הקשר בין מטה טראמפ לרוסים היא המתיחה הגדולה ביותר שבוצעה כלפי העם האמריקני", נטען ונחתם בסגנון הטראמפי באותיות גדולות ובסימן קריאה "אין כל קשר!".