הרופא לארי נאסר (ארכיון) (צילום: רויטרס)
לארי נסאר, היום | צילום: רויטרס

175 שנות מאסר - זה העונש שגזרה השופטת רוזמרי אקווילינג על לארי נסאר, הרופא האולימפי לשעבר שהורשע בתקיפה מינית של יותר מ-160 מתעמלות שהתלוננו נגדו, רבות מהן קטינות. "הרגע שלחתי אותך אל מותך", אמרה השופטת. "לא עשית דבר שמצדיק שתסתובב אי פעם מחוץ לכלא".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בגזר הדין הזה אני רוצה להשמיע את קולן של כל אחת מ-160 המתלוננות", אמרה השופטת. "הפשעים שלך פוגעים בבסיס הקהילה שלנו. מה שעשית לא היה קשור לרפואה - זו חרפה". לדבריה, "יש הרבה מאוד קורבנות ובני משפחות, ואני מקווה שאתם יודעים שיש לכם קול עכשיו". עוד היא הוסיפה: "אשא את מילותיכן איתי לשארית חיי".

"ההחלטה שלך לתקוף הייתה מדויקת, מחושבת, מניפולטיבית, מרושעת וראויה לכל גינוי", המשיכה השופטת. "ידעת שיש לך בעיה, ידעת שנים, ידעת מאז שהיית צעיר - ולא רק שלא הלכת לקבל טיפול, אפילו לא הרחקת את עצמך מפיתויים". 

רייזמן בעדותה במשפט נסאר (צילום: רויטרס)
המדילסטית האולימפית אלי רייזמן בעדותה | צילום: רויטרס

בסיום דבריה של השופטת מחא הקהל כפיים, ומשפחות המתלוננות התחבקו בדמעות באולם בית המשפט במישיגן. לנסאר יש 21 ימים לערער על גזר הדין.

במהלך הקראת העדויות, נזפה השופטת בנסאר שניסה להמנע מהתייצבות בבית המשפט, לאחר שטען כי שמיעת העדויות הרבות נגדו גורמת לו למצוקה נפשית ואף האשים את השופטת בניסיון לקבל תשומת לב תקשורתית. "אתה אולי חושב שזה קשה לשמוע את הדברים האלה, אבל שום דבר לא קשה כמו לעבור את מה שהקורבנות שלך עברו מידיך".