איך מתמודדים עם פשע בצרפת? לפעמים פשוט לא מתמודדים. חלק מנהגי המטרו, הרכבת התחתית של פריז, מודים שבחודשים האחרונים הם פשוט לא עוצרים בחלק מהתחנות בצפון מזרח הבירה הצרפתית, כדי להגן על הנוסעים שלהם מהאלימות והמהומות שנגרמות על ידי משתמשי וסוחרי הקראק, הקוקאין, בתחנות ובעיקר על הרציף.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תחקירני תחנת הטלוויזיה הצרפתית BFM יצאו לתעד את המצב בתחנות הבעייתיות. בלי לחפש יותר מידי הם ראו עסקאות סמים מול עיניהם, ואנשים שמשתמשים בסם הקטלני. הנהגים טוענים שחלק מתחנות הרכבת התחתית בבירה הפכו לתחנות לממכר סמים והמצב מסוכן לנוסעים שעוברים עם הרכבת דרך התחנות. לכן הם פשוט לא עוצרים.

הנהגים (בעיקר בקווים 4 ו-12 של הרכבת התחתית) פנו להנהלת הרכבת והודיעו שהם סבורים שלמען בטיחות הנוסעים הם מעדיפים לא לעצור. "לפעמים הנהגים לא עוצרים בחלק מהתחנות כשהם רואים שיש הרבה משתמשים (בקראק – קוקאין) על הרציף", הסביר ז'אן מארק ג'ודית' מארגון עובדי המטרו. "זה מצב לא בטוח, לפעמים זה קורה שאחד הנהגים מודיע שיש תגרה בתחנה, הנהגים אחראים לנקוט במירב הזהירות. הם עושים את זה כדי להגן על הנוסעים ועל עצמם".

התחנות הבעייתיות יותר הן Marx Dormoy ו-Marcadet-Poissonniers שבצפון הבירה הצרפתית. הנוסעים, כפי שעולה בתחקיר, מבינים ולא מתלוננים, הם בעצמם פוחדים. "אם היינו יכולים להימנע מהמצבים האלה, זה היה טוב יותר", אומרת אחת הנוסעות. "אני מבינה שהם מתחבאים ברכבת התחתית, אבל זה לא בסדר כלפי הנוסעים האחרים". נוסע אחר מוסיף: "המטרו הוא מקום ציבורי והאנשים האלה לפעמים אגרסיביים".