הטבח בפלורידה ממשיך לעורר סערה: ברשת CNN פורסם אתמול (חמישי) סרטון ובו נראה הנאשם ניקולס קרוז מבצע אימון ירי על מטרות בחצר האחורית של ביתו בזמן שהוא חובש את כובע קמפיין הבחירות של הנשיא טראמפ עם הכיתוב "לעשות את אמריקה גדולה שוב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

את הסרטון צילם שכן שלו מספר חודשים לפני שביצע את הטבח הנורא. "הסרטון בו תועד ניקולס בן ה-19 מתאמן בירי היה סימן אזהרה לכך שהיו לבחור בעיות" הסביר גורם ברשת CNN והוסיף כי הנער היה נראה כאילו הוא זקוק לעזרה.

אתמול הובא החשוד בירי הקטלני לבית המשפט שם הוגש נגדו כתב אישום בגין 17 סעיפי רצח. השופטת קבעה שקרוז יישאר במעצר ללא אפשרות לשחרורו בערבות. מנהיג של מיליציית ימין קיצוני אמריקנית, התומכת ב"עליונות הגזע הלבן", אישר שקרוז היה חבר בארגון ואף השתתף באימונים שקיימו חבריו.

במהלך החקירה התברר כי קרוז הגיע לבית הספר בעזרת שירותי הנסיעות "אובר" ולאחר שסיים את מסע הרצח שלו הוא השליך את נשקו והשתלב בין התלמידים. הוא החל לרוץ יחד עם הילדים המבוהלים וכשיצא החוצה הוא קנה שתייה ב"סאב ווי" ואכל ארוחה במקדונלדס. לאחר שסיים את עיסוקיו השוטרים הצליחו לאתר אותו ולעצור אותו.

היורה ניקולס קרוז (צילום: רויטרס, חדשות)
ניקולס קרוז, הרוצח מפלורידה | צילום: רויטרס, חדשות

אתמול הנשיא האמריקני דונלד טראמפ אמר כי הוא שולח תנחומים ומתפלל למען קורבנות הירי בפלרודיה ומשפחותיהם. אמה של אליסה אלהאדף, אחת מהקורבנות, פנתה לנשיא טראמפ: "אתה יכול לעצור את הרובים האלה מלהגיע לידיים של הילדים האלה", זעקה. "אתה יכול לעשות הרבה".

האם התראיינה ברשת החדשות CNN ולא הבינה מדוע בית הספר לא היה מאובטח. "איך אנחנו מאפשרים לחמוש להיכנס לבית הספר של הילדים שלנו", שאלה. "איך הוא עבר את האבטחה? איזו אבטחה יש שם? אין גלאי מתכות. החמוש, אדם מטורף, פשוט נכנס לבית הספר, שבר את החלון ופשוט מתחיל לירות, לירות בה - ולהרוג אותה".

מעצרו של קרוז לאחר הטבח (צילום: Sky News)
תפיסת החשוד בירי | צילום: Sky News

האם התייחסה ישירות לדבריו של הנשיא טראמפ וטענה כי הנשיא יכול לעשות הרבה על מנת למנוע מאירועים דומים בעתיד. "הנשיא טראמפ, אתה שואל מה אתה יכול לעשות, אתה יכול לעצור את הרובים האלה מלהגיע לידיים של הילדים האלה", טענה. "תשים גלאי מתכות בכל סנטימטר בבתי הספר. אתה יכול לעשות הרבה".

"זה לא הוגן למשפחה שלנו - שהילדה שלנו הלכה לבית הספר ונהרגה", המשיכה האם האבלה. "אני ביליתי את השעתיים האחרונות בדאגה לסידורים של ההלוויה של הילדה שלי - שהייתה רק בת 14. הנשיא טראמפ, בבקשה תעשה משהו".

ילדים נמלטים מבית הספר (צילום: CNN)
ילדים נמלטים מבית הספר | צילום: CNN

לאחר הריאיון עבר השידור לכתבת הרשת שסיקרה את התקרית וראיינה חבר קונגרס מהמדינה. העיתונאית התקשתה לעצור את הדמעות והתקשתה להמשיך את הריאיון.