הסרט החדש לא יפורסם? אלן (ארכיון) (צילום: רויטרס)
וודי אלן | צילום: רויטרס

הבמאי וודי אלן מגיב היום (חמישי) להאשמות נגדו בתקיפה מינית של בתו המאומצת דילן פארו, המשותפת לו ולמיה פארו, גרושתו של אלן. "כשהטענות הללו הועלו לראשונה לפני יותר מ-25 שנים, הן נחקרו לעומק", כתב בהצהרה, וציין כי הבדיקה נעשתה הן במרכז לתקיפות מיניות בילדים בבית חולים הן על ידי רשויות הרווחה בניו יורק. "שתי הבדיקות, שבוצעו בנפרד ולאורך חודשים, העלו שתקיפה מינית שכזו מעולם לא בוצעה", כתב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לעומת זאת, נמצא כי יש יסוד סביר להניח שהילדה הודרכה לספר סיפור על ידי אמה הכועסת במהלך פרידה בעייתית", המשיך אלן. "אחיה הגדול של דילן, מוזס, אמר שהוא ראה את אמם עושה בדיוק זאת: מדריכה אותה באופן נחוש ומנסה להחדיר למוחה שאביה הוא תוקף מיני מסוכן. נראה שזה עבד - לצערי, אני בטוח שדילן משוכנעת באמיתות דבריה".

"למרות שמשפחת פארו מנצלת באופן ציני את ההזדמנות שניתנה לה על ידי תנועת Time's Up לשוב על ההאשמות הללו, שהופרכו, הדבר לא הופך אותן לאמיתיות היום יותר משהיו בעבר", סיכם. "מעולם לא תקפתי מינית את בתי, כפי שקבעו כל החקירות בנושא לפני רבע מאה".

בשבועות האחרונים צפו ועלו ההאשמות על התנהגות מינית בלתי הולמת נגד אלן, בהן גם כאלה לפיהן החזיק בתמונות מיניות של בתו המאומצת וזוגתו כיום, סון-יי פריוון, כשהייתה קטינה. עוד ועוד שחקניות ושחקנים הודיעו כי יתרמו את הכסף שהרוויחו ממשחק בסרטיו של הבמאי לארגוני נשים שונים, והצהירו כי לא יעבדו עמו בעתיד.

רונאן פארו, בנם של אלן ומיה פארו, היה אחד מהעיתונאים הראשונים לחשוף את פרשת הארווי וויינסטין בסדרת כתבות תחקיר בניו יורקר. סדרת הכתבות סייעה בהשקת המחאה הנוכחית, במסגרתה נחשפו פרשות ריבית של הטרדה ותקיפה מינית בהוליווד ומחוצה לה.