"שיפוט המוני ולא מרוסן", גיליאם (ארכיון) (צילום: SKY NEWS)
"שיפוט המוני ולא מרוסן", גיליאם (ארכיון) | צילום: SKY NEWS

הבימאי טרי גיליאם אמר במהלך סוף השבוע לרשת SKY NEWS הבריטית שהמפיק הארווי וויינשטין הפך ל"מפלצת של ממש" - אחרי שהועלו נגדו מאות האשמות על הטרדות וניצול על רקע מיני. עם זאת, לטענתו ההאשמות האלה- הפכו "שיפוט המוני לא מרוסן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"יש שם בחוץ הרבה מאוד מפלצות", אמר הבמאי ההוליוודי המפורסם."יש עוד הרבה אנשים אחרים שעדיין מתנהגים כמו הארווי שנחשף רק כי צבר לעצמו הרבה מאוד אויבים".

גיליאם טען שהתגובה לגל ההאשמות נגד וויינשטיין הייתה שטחית. "אנשים פוחדים עכשיו להגיד דברים, לחשוב על דברים" הוא אמר. "זה הופך לעולם של קורבנות, אני חושב שאנשים שהצליחו מאוד בעקבות הפגישות עם הארווי ויש אנשים שלא. אלו שהצליחו, ידעו בדיוק מה הם עושים, מדובר על אנשים מבוגרים עם הרבה שאיפות. לילה עם הארווי - זה המחיר שאתה משלם".

"זה הפך טיפשי", המשיך גיליאם. "מתארים אנשים כאילו אין כבר שום דבר אנושי. חבל לי על אנשים כמו מאט דיימון - איש הגון. הוא בא ואמר שלא כל הגברים הם אנסים, הטיחו בו קללות. בחייכם , זה משוגע. עכשיו אנשים פוחדים להגיד מה שהם חושבים".

מחאת #MeToo (צילום: רויטרס)
"זה הפך טיפשי", קמפיין MeToo | צילום: רויטרס

מאט דיימון אמר בריאיון שהעניק לרשת ABC בדצמבר האחרון כי "יש ספקטרום של התנהגות ויש הבדל בין לטפוח למישהי על הישבן לבין לאנוס מישהי או לתקוף מינית ילדים". הוא הסביר כי לא צריך להתייחס לשני המקרים באופן דומה.

גיליאם חיזק את דבריו של דיימון: "אני מכיר מספיק בנות שהיו בסוויטה של הארווי, הן לא היו קורבנות והן גם יצאו משם. זה לא נורמאלי עד כמה דברים הפכו שטחיים. אין יותר אינטליגנציה ואנשים פשוט פוחדים להגיד מה שהם חושבים".

"עכשיו, אפילו אשתי אומרת לי להוריד את הראש - כאילו שחוק ההמון השתלט", המשיך גיליאם. "ההמונים בחוץ עם לפידים ביד והם הולכים לשרוף את הטירה של פרנקנשטיין".

גיליאם סיפר כי הוא סבור שהקמפיין לא ישנה בסופו של דבר כלום. "זה היה כך תמיד", הוא מסביר. "תמיד ניצלו כוח, כך היה תמיד, אנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם. אנשים הם יצורים פיזיים, הבעיה היא שיש נגיעות מצד אחד והטרדות מצד שני - זו הבעיה".