הבין שטראמפ מתעלם ממנו. דאווד (צילום: רויטרס)
הבין שטראמפ מתעלם ממנו. דאווד | צילום: רויטרס

עורך הדין הראשי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות התפטר היום (חמישי) על רקע ריבוי המחלוקות ביניהם. "אני אוהב את הנשיא ומאחל לו רק טוב", אמר עו"ד ג'ון דאווד, שאישר את הפרטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי המהלך מגיע לאחר שדאווד הבין כי טראמפ ממשיך להתעלם מעצותיו. עזיבתו של הפרקליט הבכיר מגיעה בצל שינויים שנערכו בהרכב הצוות המשפטי של טראמפ סביב חקירת החוקר המיוחד רוברט מולר.

מה ישיב טראמפ על המעורבות הרוסית? (צילום: רויטרס, חדשות)
מרוצה מהעזיבה. טראמפ | צילום: רויטרס, חדשות

מקורבים לנשיא טראמפ אמרו כי הוא שבע רצון מהתפטרותו של דאווד, זאת על רקע התסכול הגובר בהתנהלותו. במהלך סוף השבוע דאווד הפיץ הודיע שקוראת למשרד המשפטים האמריקני להפסיק את החקירה של מולר. דאווד אמר שהוא מדבר גם בשמו של הנשיא, אך בבית הלבן ולאחר מכן גם דאווד עצמו פרסמו הודעת הבהרה לפיה הנשיא לא באמת קרא לפיטוריו של מולר.

מדובר בתקופה רגישה בכל הנוגע לחקירת התובע המיוחד. בימים אלה עורכי דינו של טראמפ מנהלים משא ומתן עם צוותו של מולר על היקף התשאול של הנשיא. טראמפ אמר לכתבים בנושא כי הוא מצפה בקוצר לרוח לשוחח עם מולר, אך דאווד לא היה שותף להתלהבות שגילה הנשיא.

צפו בסיכום עיקרי דוח מולר (צילום: רויטרס, חדשות)
התובע המיוחד מולר | צילום: רויטרס, חדשות

זהו השינוי הגדול השני בהרכב הצוות המשפטי של הנשיא בשנה האחרונה. במהלך הקיץ דאווד החליף בתפקיד את עורך הדין מארק קצוביץ', שעמד לצדו של טראמפ במשך שנים רבות.

חקירתו של מולר בודקת קנוניה אפשרית שנרקמה בין הקמפיין הנשיאותי של טראמפ והממשל הרוסי על מנת להשפיע על תוצאות הבחירות ב-2016. מוסקבה הכחישה בעקביות כל התערבות בבחירות וטראמפ מתעקש כי לא הייתה כל קנוניה.