התחזית להיום: שרב (צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות)
תל אביב במקום ה-9 | צילום: פלאש 90 - מרים אלסטר, חדשות

בסוכנות הידיעות בלומברג התפרסם היום (חמישי) סקר יוקר המחיה של Economist Intelligence Unit המדרג את רשימת הערים היקרות ביותר בעולם - ממנו עולה כי תל אביב היא העיר היקרה ביותר במזרח התיכון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הדירוג השנתי של ה-EIU משווה בין מחירים של למעלה מ-150 מוצרי צריכה בסיסיים, כמו לחם, יין, סיגריות ודלק, בכ-130 ערים ברחבי העולם. על פי הדירוג השנה, סינגפור דורגה כעיר היקרה ביותר בעולם, השנה החמישית ברציפות. בכך עקפה את לונדון וניו יורק שהשנה הודחו מרשימת עשר הערים היקרות בעולם.

דורגה במקום ה-1 עיר המדינה סינגפור (צילום: רויטרס)
דורגה במקום ה-1 עיר המדינה סינגפור | צילום: רויטרס

עשר הערים היקרות ביותר בעולם הן: סינגפור, פריז (צרפת), ציריך (שוויץ), הונג קונג (אוטונומיה בסין), אוסלו (נורבגיה), ז'נבה (שוויץ), סיאול (דרום קוריאה), קופנהגן (דנמרק), תל אביב וסידני (אוסטרליה).

באירופה ממשיך יוקר המחייה לעלות, כשברשימת עשר הראשונות נמצאות פריז, ציריך, אוסלו, ג'נבה וקופנהגן. תל אביב היא העיר היקרה ביותר במזרח התיכון, והדיחה את ניו יורק ולוס אנג'לס מהרשימה, בין היתר בשל היחלשות הדולר בשנה שעברה.

דמשק - העיר הזולה בעולם (צילום: רויטרס)
דמשק - העיר הזולה בעולם | צילום: רויטרס

העובדה שסינגפור במקום הראשון משקפת את הניגוד בין העלייה בחלקים שונים של אסיה כשערים כמו סיאול, הונג קונג וסידני ממוקמות ברשימת עשר הראשונות בשל התפתחות הכלכלה לעומת מדינות אחרות ביבשת, כמו הודו ופקיסטן שהן גם המדינות הזולות ביותר בעולם.

את הרשימה סוגרות עשר הערים הזולות, בראשן דמשק (סוריה). אחריה ניצבות קראקס (ונצואלה), אלמטי (קזחסטן), לאגוס (ניגריה), בנגלור (הודו), קראצ'י (פקיסטן), אלג'יר (אלג'יריה), צ'נאי (הודו), בוקרשט (רומניה) ואת עשר הערים הזולות סוגרת ניו דלהי (הודו).