למי הכפתור הגרעיני עובד? טראמפ וקים | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ידוע בישירות שבה הוא נוהג להעביר את מסריו. הלילה (רביעי), נראה שהוא הצליח לשבור שיא עצמי ולאיים על מנהיג צפון קוריאה במלחמה גרעינית בדרך לא שגרתית. באמצעות ציוץ בטוויטר, הגיב הנשיא על נאום שנשא מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, בו טען כי על שולחנו נמצא תמיד כפתור גרעיני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טראמפ השיב לו: "אולי שמישהו מהמדינה המורעבת הזאת יציין בפניו שגם לי יש כפתור גרעיני, אבל שלי גדול ועוצמתי הרבה יותר משלו". נשיא ארצות הברית הבהיר: "בניגוד לכפתור שלו, שלי עובד!".

בנאום רשמי לאומה הצפון קוריאנית שנשא קים ג'ונג און, ציין המנהיג כי על שולחנו תמיד נמצא "כפתור גרעיני" בהישג יד. "הכוחות הגרעיניים של צפון קוריאה הם מציאות, ולא רק איום", אמר. קים חזר על ההצהרה כי הנשק שבידי מדינתו יכול לכסות את כל שטח ארצות הברית.

בהודעה רשמית שפורסמה בשבת האחרונה בסוכנות הידיעות המרכזית והרשמית של קוריאה הצפונית, הובהר כי פיונגיאנג לא תוותר על הנשק הגרעיני שברשותה.

בהודעה נכתב כי צפון קוריאה תמשיך לטפח את הנשק הגרעיני שברשותה "כל עוד ארה"ב ובעלות בריתה לא יפסיקו עם משחקי המלחמה והסחטנות". ההודעה הזו מגיעה כסוג של "הבהרה" לרגל השנה האזרחית החדשה שבפתח, לאחר שנה מתוחה במיוחד במהלכה ערכה פיונגיאנג את ניסויי הגרעין העוצמתיים ביותר שערכה עד היום.