לאחר הטבח שזיעזע את ארה"ב בבית הספר בפלורידה בשבוע שעבר, תלמידים ופוליטיקאים ארגנו הלילה (ראשון) הפגנה שקוראת לאסור החזקת כלי נשק הדומים לזה ששימש בטבח. אמה גונזלס, תלמידה שניצלה מהטבח, נאמה ותקפה את הנשיא האמריקני דונלד טראמפ ואת מקבלי ההחלטות: "תתביישו לכם - אם לא תעשו כלום, אנשים ימשיכו למות כל הזמן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו לא מבינים למה יותר קשה לקבוע תוכניות עם חברים בסופי שבוע מאשר לקנות נשק אוטומטי", אמרה גונזלס, בהפגנה מחוץ לבית משפט פדרלי. "אולי המבוגרים התרגלו להגיד 'זה מה שזה', אבל אם יש משהו שאנחנו כתלמידים למדנו זה שאם לא נלמד, ניכשל".

"פוליטיקאים שיושבים בביתם המוזהב ובמושבי הסנאט אומרים לנו שלא היה אפשר לעשות דבר כדי למנוע זאת", צעקה גונזלס. "אנחנו אומרים להם 'בולשיט'. הם אומרים שחוקי אקדחים נוקשים יותר לא יפחיתו את האלימות, אנחנו אומרים 'בולשיט'". גונזלס פרצה בבכי והקהל הצטרף אליה בקריאות: "בולשיט".

 ב-FBI הודו: ידענו על כוונתו של היורה

ב-FBI הודו בסוף השבוע כי ידעו על כוונתו של ניקולס קרוז לבצע את הטבח במוסד החינוכי כבר בחודש שעבר. בהודעת הבולשת הפדרלית נמסר כי אדם שמכיר את הרוצח, יצר קשר בתחילת החודש שעבר עם ה-FBI והזהיר כי בכוונתו של קרוז לצאת למסע הירי. אותו אדם דיווח כי לקרוז יש נשק, שכוונותיו לבצע את המעשה רציניות וכי הוא שם לב שהתנהג באופן חריג בתקופה האחרונה - כזה שהתבטא גם בפרסום פוסטים מחשידים ברשתות החברתיות. את הדיווח לבולשת סיכם המודיע כ"פוטנציאל אמיתי לבצע טבח בבית הספר".

ב-FBI הודו היום כי המידע התקבל אך שלא ננקטו פעולות ממשיות בשטח על מנת לנסות ולהגיע אל אותו ניקולס קרוז ולתחקר אותו, כדי לנסות ולמנוע ממנו לבצע את המעשה. וזה לא הכל: מתברר שזו ככל הנראה האזהרה השנייה שמקבלת הבולשת בעניינו של קרוז, שכתב בעבר ברשת כי הוא היה רוצה להיות "רוצח מקצועי בבית ספר" - זאת בתגובה לסרטון שהועלה לאתר יוטיוב.

כל אלה מצטרפים לאזהרות של תלמידים ומורים בבית הספר בעבר, שהתריעו מפניו של קרוז והתנהגותו החריגה. הם סיפרו כי היה מנודה חברתית  וכי התנהגותו תמיד הייתה חריגה.