כיממה לאחר הטבח בבית הספר מרג'ורי סטונמן דאגלס בפלורידה נחשפים פרטים חדשים אודות היורה ניקולס קרוז. מסתבר שכבר בספטמבר הוזהר ה-FBI על ידי גולש ביוטיוב על תגובה שכתב קרוז לסרטון שלו בה הוא רשם: "אני עומד להיות יורה מקצועי בבית ספר". היום הוגש נגד קרוז כתב אישום ב-17 סעיפים של רצח מכוון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגולש, בן בנייט, עשה צילום מסך לתגובה והעביר אותה ל-FBI ב-24 בספטמבר ואף דיווח ליוטיוב שהסירו אותה מהאתר. כבר ביום למחרת ארגון הביון ראיין אותו פנים אל פנים, אך בנייט מספר כי למרות הדיווח המטריד לא שמע מהם עד יום למחרת הטבח בבית הספר. גורם ברשויות אכיפת החוק הודיע כי הנשק ששימש בטבח נקנה באופן חוקי.

מכריו של הנער תיארו אותו כ"חולה נשק ומעורער" וסיפרו כי לא היו לו חברים רבים. אחת מהתלמידות בתיכון אמרה: "אני חושבת שכולם חשבו שאם מישהו הולך לעשות משהו כזה, זה יהיה הוא". עוד דווח בארה"ב כי אמו המאמצת של קרוז הלכה לעולמה בחודש נובמבר, בעוד אביו המאמץ מת מהתקף לב לפני מספר שנים‎.בתגובה לדיווח, צייץ הנשיא טראמפ בחשבון הטוויטר שלו: "כל כך הרבה סימנים שהיורה היה מעורער נפשית וגם גורש מבית הספר בגלל התנהגות רעה ופרועה. שכנים וחברים לכיתה ידעו שהוא צרה גדולה, צריך תמיד לדווח לרשויות שוב ושוב".

"הוא מת כגיבור ותמיד יישאר בליבנו"

במקביל, הסיפורים מהטבח בפלורידה ממשיכים לרגש את ארה"ב: כך למשל סיפורו של עוזר מאמן נבחרת הפוטבול, אהרון פייז שהקריב את חייו על מנת להציל את תלמידיו. עוזר המאמן, שעבד גם כמאבטח בבית הספר, הגן בגופו על תלמידיו במהלך אירוע הירי ההמוני בבית הספר ובכך הציל את חייהם. הוא פונה לבית החולים ומת שם מפצעיו.קבוצת הפוטבול צייצה בטוויטר את הסיפור ואמרה: " הוא הגן בגופו על תלמידים מפני היורה", כתבו. "הוא מת כגיבור ותמיד יישאר בליבנו".המאמן הראשי, וויליס מיי, סיפר שפייז הגיב לדיווחים ברשת הקשר של בית הספר בה דווח על פיצוצים שנחשדו כזיקוקים, ובפעם האחרונה שנשמע קולו היה כאשר דיווח כי לא מדובר בזיקוקים. פייז שהותיר אחריו אשה ותינוקת היה אהוב מאוד בבית הספר בו גם גדל, ותלמידיו בהווה ובעבר כתבו עליו ושיבחו את גבורתו: "האיש הכי צנוע שהכרתי", כתב אחד מהם. "איבדנו את האיש הכי אוהב ואכפתי בעולם. אני אוהב אותו בכל ליבי", כתב תלמיד אחר.

אין תמונה
פייז עם בתומליסה פלקאוסקי, מורה בבית הספר סיפרה שיצאה בתגובה לאזעקה כשעמית לעבודה אמר לה שמדובר בירי ולא בהתרעת אש. היא בתגובה חזרה על עקבותיה לכיתה - והחביאה 19 מתלמידיה בארון במשך כ-40 דקות. "עשינו את כל מה שאנחנו אמורים לעשות", אמרה. "בתי הספר של המחוז מוכנים למצב הזה ועדיין יש לנו כל כך הרבה אבדות. אני מרגישה שהממשלה והמדינה שלנו אכזבו אותנו ואת ילדינו ולא שמרו על הביטחון שלנו".‎

אמר: "אני רוצה למות כשאני הורג המון אנשים"

ניקולס קרוז נעצר כשעה לאחר אירוע הירי בבית הספר בפארקלנד, פלורידה. קרוז, שסולק בעבר מבית הספר הזה, מסיבות שתוארו כ"בעיות משמעת", נתפס כשברשותו מגוון מגזינים העוסקים בכלי נשק, ורובה אחד מסוג AR-15.‎
השריף המקומי סקוט ישראל אמר כי "כבר התחלנו לנתח את האתרים בהם גלש ואת החשבונות שלו ברשתות החברתיות, והדברים בהם נתקלנו עד כה מאוד מאוד מטרידים".

כך לדוגמה, הוא הגיב על סרטון ביוטיוב: "אני רוצה לירות באנשים עם ה-AR-15 שלי, אני רוצה למות כשאני הורג המון אנשים, אני הולך להרוג את אוכפי החוק שיוזעקו להציל אנשים טובים". ‎באירוע הירי נהרגו 15 איש ו-2 נוספים ביניהם פייז נפטרו מפצעיהם לאחר מכן. 18 איש נוספים נפצעו, חלקם עדיין במצב קשה.