חגיגות על רקע דגל קוריאה המאוחדת (צילום: רויטרס)
חגיגות על רקע דגל קוריאה המאוחדת | צילום: רויטרס

נציגי צפון ודרום קוריאה הסכימו לצעוד יחדיו באולימפיאדת החורף שתיערך בחודש הבא בקוריאה הדרומית תחת דגל אחד - דגל "קוריאה המאוחדת", כך הודיעו היום (רביעי) נציגים משתי המדינות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המחווה האולימפית-מדינית לא נעצרת רק בדגל המאוחד, אלא גם בשיתוף פעולה ספורטיבי: נבחרת הוקי הנשים תהיה מורכבת משחקניות משתי הקוריאות. הדברים סוכמו במהלך שיחות נדירות שקיימו הצדדים לקראת משחקי החורף, שיחות שנערכו בכפר פאנמונג'ום שבאזור המפורז בין המדינות.

משחקי החורף ייערכו השנה בין ה 9-27 בפברואר בפיאונגצ'אנג (Pyeongchang) שבדרום קוריאה. רבים בקהילה הבינלאומית מתלהבי מהמחוות המדיניות - אבל בנבחרת הוקי הנשים של הדרום לא מתלהבים במיוחד משיתוף הפעולה ההיסטורי.

גורמים ספורטיביים בדרום קוריאה ציינו כי הם סבורים שצירוף השחקניות מהצפון יזיק ליכולת של הקבוצה ויפגע בסיכויים להביא מדליה אולימפית. עד כה חתמו עשרות אלפי קוריאנים על עצומה ברשת נגד איחוד נבחרות ההוקי.

במקביל, ביפן לא מודאגים מהישגי נבחרת הוקי הנשים המעורבת אך מתריעים בפני העולם לשמור את שיתוף הפעולה ההיסטורי בערבון מוגבל וקראו לעולם להמשיך את הלחץ כדי להביא לבלימת תכנית הטילים הבליסטיים ופיתוח התכנית גרעין של צפון קוריאה. "לא להסתנוור ממתקפת הצעדים הנוצצים האחרונים של פיונגיאנג", קרא ראש הממשלה היפני שינזו אבה.