המלצות המשטרה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בעבירות של שוחד עשו כותרות גם מעבר לים. כלי תקשורת רבים בעולם דיווחו על הדרמה שהתחוללה אמש (שלישי) ועל פרשיות נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ראיות מספיקות בתיקי השחיתות של נתניהו", זו הכותרת הראשית שחיכתה בעמוד הבית של רשת CNN האמריקנית לאור פרסום המלצות המשטרה בחקירות תיק 1000 ותיק 2000.

הכותרות ברחבי העולם
הכותרות ברחבי העולם | צילום:

CNN הקדישה חמישה אייטמים בעמוד הראשי כולל מאמר דעה מאת העיתונאי אהרון דיוויד מילר תחת הכותרת "המשבר הפוליטי הגדול בחיי נתניהו": "קשה לדמיין סיטואציה בה נתניהו יישאר ראש הממשלה אם יוגשו כתבי אישום ונתניהו יחליט ללכת למשפט", כתב מילר במאמרו. "אין תקדים בישראל לראש ממשלה מכהן במקביל לכתב אישום".

ברשת FOX NEWS האמריקנית הופיעה הידיעה תחת הכותרת: "נתניהו משיב מלחמה לאחר שמשטרת ישראל המליצה להעמידו לדין בעבירות שחיתות". "חקירה מתמשכת הובילה את המשטרה לחשוד בנתניהו בשתי פרשות שונות", נכתב.

דוברת מחלקת המדינה של ארה"ב, הת'ר ניוארט, התייחסה גם היא להשלכות של ההמלצות: "לארה"ב מערכת יחסים חזקה מאוד, לא רק עם רה"מ נתניהו , אלא גם עם ממשלת ישראל. אנחנו מודעים לדיווחים על ההמלצות אבל מחשיבים זאת לעניין פנים-ישראלי".

הכותרות ברחבי העולם
הכותרות ברחבי העולם | צילום:

בבריטניה הקדישה רשת BBC את הכותרת הראשית לפרשיות נתניהו ולחשד לשוחד מצידו של מפיק העל ההוליוודי ארנון מילצ'ן. בגארדיאן הבריטי כתבו: "מכה מבישה שמטילה ספק על עתידו הפוליטי של ראש הממשלה".

הכותרות ברחבי העולם
הכותרות ברחבי העולם | צילום:
הכותרות ברחבי העולם
הכותרות ברחבי העולם | צילום:

גם בצרפת אתרי החדשות דיווחו בהרחבה על המלצות המשטרה. באתר "לה מונד" נכתב כי המשטרה מאשימה את ראש הממשלה בשחיתות. "הוגש כתב אישום נגד נתניהו. ראש הממשלה: "אני לא אעזוב", נכתב באתר ראי האיטלקי.